دولت انقلابی به تکمیل طرح راه‌آهن سبزوار توجه ویژه نماید
دولت انقلابی به تکمیل طرح راه‌آهن سبزوار توجه ویژه نماید

امام جمعه سبزوار گفت: دولت انقلابی در کنار عنایت به اتمام طرحهای نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا در سراسر کشور، نسبت به تکمیل طرح راه‌آهن سبزوار نیر توجه ویژه نماید.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: طرح راه‌آهن یکی از مطالبات مهم و به حق مردم سبزوار است که با در مراحل پایانی قرار دارد اما بر اثر کم توجهی برخی مسوولان استانی همچنان ناتمام مانده است. 🔸وی با اشاره به تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در هیات دولت در ماههای گذشته افزود: با راه اندازی این منطقه ویژه و واگذاری زمین به سرمایه داران اشتغال چشمگیری در سطح منطقه ایجاد که در این راستا از تمامی مسوولان گذشته و کنونی شهرستان و استان تشکر می شود.

مام جمعه سبزوار با گرامیداشت فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر گفت: این ایام امسال با شور و نشاط بیشتری برگزار شود تا نشان دهد مردم با وجود مشکلات و کاستی ها و توطئه های دشمنان، با بصیرت و آگاهی پای آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه ایستاده اند.

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: انقلاب اسلامی به انحطاط طولانی ملت ایران و حکومت رژیم سلطنتی وابسته به غرب پایان داد و هر چند تمای آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی تاکنون محقق نشده اما پیشرفت های خیره کننده ای در حوزه های مختلف ایجاد و با حضور نسل جوان، مومن، دانا و با انگیزه ادامه این مسیر پیشرفت پیموده می شود

امام جمعه سبزوار در ادامه با اشاره به محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم از سوی کشورهای غربی گفت: قرآن نور الهی است که هیچ گاه خاموش نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: کشور های غربی که داعیه آزادی بیان و رعایت حقوق بشر را دارند خود به کمترین تعهداتی که ترسیم کرده اند نیز پایبند نیستند چنانکه در این کشورها حمایت از اسلام و مسلمانان جرم تلقی می شود.وی تصریح کرد: حذف نمادهای اسلام گرایانه و تصاویر سرداران مقاومت در شبکه های مجازی غرب با مفهوم آزادی بیان آنها در تناقض و تضاد است و چرا آنها در برابر اهانت به مقدسات، متمسک به آزادی بیان نمی شوند.

امام جمعه سبزوار گفت: سابقه غرب نشان داده است هر زمان وضعیت داخلی آنها دچار بحران های سیاسی و اقتصادی است با حرکات اهانت آمیز به مقدسات اسلام به دنبال انحراف افکار عمومی شهروندان خود می شوند.

وی افزود: اهانت جنون آمیز غرب به قرآن کریم بیانگر مقابله آنها با اصل اسلام است اما با وجود این اقدامات، تعالیم قران در حال فتح دلهای آزاده جهان است و خورشید پرفروغ الهی اندیشه ای مستعد را اقناع وقلب های را مجذوب می کند.

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: قرآن جواب این دهان کجی ها را داده چنانکه نور خدا و تعالیم الهی به واسطه این بی ادبی ها خاموش نمی شود به زودی دلها متوجه تعالیم منطقی قرآن می شود.