با زبان هنر می‌توان فرهنگ شهدا را به جامعه منتقل کرد
با زبان هنر می‌توان فرهنگ شهدا را به جامعه منتقل کرد

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: برای ترویج فرهنگ شهدا بایستی از زبان هنر استفاده کنیم.


به گزارش بصیرسبزوار؛ محسن نصرپور عصر شنبه در  نشست شورای سیاست گذاری  کنگره ملی بزرگداشت ۱۶۰۰ دیار شهید دیار سربداران با بیان اینکه آنچه آثار تولیدی در حوزه شهدا را ماندگار می‌کند استفاده از زبان هنر در تولیدات است اظهارداشت: ماندگار ترین داستان ها در اذهان جامعه مواردی است که با هنر تلفیق شده و در جان جامعه نشسته است.
وی با اشاره به اینکه باید آثار هنری تولید شده در کنگره را افزایش دهیم تاکید کرد: خوشبختانه سبزوار دارای ظرفیت های بالایی برای تولیدات هنری نظیر فیلم و مستند در این حوزه شهدا است.
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه باید از تجربه دیگر استان ها در برگزاری کنگره های ملی و تولیدات هنری استفاده کنیم تصریح کرد: ابتکارات نوآوری ها نباید مورد غفلت قرار گیرد چرا که کار نو و بدیع سبب جذب مخاطب به سمت خود خواهد شد.
نصرپور با اشاره به اینکه برخوردگزینشی وانتخاب برخی از شهدای شاخص در تولیدات به صورت صرف نباید در دستور کار باشدافزود: ارج گذاری به مقام شهدایی که تاکنون کمتر از آنها نام برده شده و یا در مناطق کم برخوردار زندگی می کرده اند نباید از نظر دور بماند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۵۰ مستندشهدایی با همکاری بنیاد شهید آماده پخش است تصریح کرد: خوشبختانه استان خراسان رضوی ظرفیت بالایی برای پخش و نشر آثار در حوزه های مختلف دارد.
وی همچنین به توجه ویژه به تولیدات انیمیشن در خلال برگزاری کنگره شهدا اشاره کرد و افزود: آنچه امروز می تواند نسل نوجوان و کودک را با سیره شهدا آشنا کند تولیدات خوب و با کیفیت به صورت انیمشین است.
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر گستره دریافت دیجیتال در شهرستان سبزوار به ۹۸ درصد مناطق رسیده است ادامه داد: در صورت مساعدت و پیگیری نمایندگان شهرستان برای تامین اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی ایستگاه دیجیتال به صورت مشارکت ۵۰ درصدی با صدا و سیمای استان می توانیم در سال آینده جشن پوشش ۱۰۰ درصدی را در سبزوار بگیریم. برگزاری کنگره شهدا اشاره کرد و افزود: آنچه امروز می تواند نسل نوجوان و کودک را با سیره شهدا آشنا کند تولیدات خوب و با کیفیت به صورت انیمشین است.
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر گستره دریافت دیجیتال در شهرستان سبزوار به ۹۸ درصد مناظق رسیده است ادامه داد: در صورت مساعدت و پیگیری نمایندگان شهرستان برای تامین اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی ایستگاه دیجیتال به صورت مشارکت ۵۰ درصدی با صدا و سیمای استان می توانیم در سال آینده جشن پوشش ۱۰۰ درصدی را در سبزوار بگیریم.