لزوم بسیج تمام امکانات برای برگزاری کنگره ملی ۱۶۰۰ شهید سبزوار
لزوم بسیج تمام امکانات برای برگزاری کنگره ملی ۱۶۰۰ شهید سبزوار

سردار یعقوبعلی نظری گفت: تمام ظرفیت‌های شهری، یدی و قکری برای برگزاری کنگره ملی 1600 شهید شهرستان سبزوار پای کار بیاید.

به گزارش صبح توس؛ سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری صبح امروز در نخستین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری کنگره ملی ۱۶۰۰شهید شهرستان سبزوار با بیان اینکه پرداختن به فرهنگ شهادت از خیرات بسیار پرثمر است اظهار داشت: انتظار باید تمام ظرفیت‌ها امکانات فکری و یدی پای‌کار برگزاری این کنگره ملی در سبزوار بیا‌یند.

وی با بیان اینکه کنگره‌های ملی هر ده سال برگزار می‌شوند تصریح کرد: با ارزیابی کنگره گذشته و محصولات تولید شده و اسناد جمع آوری شده باید سیاست‌گذاری و اهداف برگزاری این کنگره در بهمن ماه سال ۹۹ مشخص شود.

نظری در ادامه با اشاره به اینکه منابع واحدی برای استفاده و تولید محصول در دست داریم تأکید کرد: ممکن است هر هنرمند نویسنده و یا کارگردان فیلم با توجه به نگاه خود و از زاویه دید شخصی به این موضوع نگاه کرده و اثری را ثبت کند که هرکدام در جای خود از ارزش برخوردار است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع)با بیان اینکه در سبزوار ظرفیت‌های بزرگ و ویژه برای برگزاری این کنگره وجود دارد افزود: کمیته‌هایی که در مرکز استان و در راستای برگزاری کنگره ملی ۱۸ هزار شهید استان تشکیل‌شده‌اند هرکدام یاری گر کمیته‌های شهرستانی هستند.

وی با اشاره به اینکه باید میدان را برای اقشار مختلف باز کنیم تا هرکس نقش خود را در راستای برگزاری و بزرگداشت یاد شهدا انجام دهد افزود: با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها و توان عمومی می‌توان به این مهم دست‌یافت.

امام‌جمعه سبزوار نیز در این جلسه با بیان اینکه آنچه اعضای یک جامعه اسلامی و انقلابی را به هم مرتبط می‌کند همین فرهنگ ایثار و شهادت است ابراز کرد: شهادت بن‌مایه فرهنگ اسلام  و نثار جان در برابر معبود است.

حجت‌الاسلام مقیسه در ادامه با اشاره به اینکه نسل جوان  و نوجوان امروز باید با فرهنگ ناب دفاع مقدس آشنا شوند تأکید کرد: این فرهنگ توانسته امروز افرادی را تربیت کند که در کیلومترها دورتر پای کیان اسلام و انقلاب بایستند و جان خود را در این راه نثار کنند.

انتهای پیام/