پیش‌بینی برداشت ۱۲ هزار تن گندم از سطح مزارع سبزوار
پیش‌بینی برداشت ۱۲ هزار تن گندم از سطح مزارع سبزوار

منصور برغمدی سبزوار گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از 12 هزار تن گندم در شهرستان تولید شود.

منصور برغمدی در گفت و گو با صبح توس؛ با اشاره به شرایط مطلوب بارندگی در سطح شهرستان سبزوار اظهارداشت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از ۱۲ هزار تن گندم از سطح اراضی سبزوار برداشت شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال آبی ۲۸۶ میلیمتر بارندگی تا ۱۰ اردیبهشت به ثبت رسیده است افزود : با توجه به افزایش ۷۶ درصدی بارندگی نسبت به میانگین دوره ، سال پربرکتی را انتظار داریم و این امر نوید افزایش تولید در محصولات زراعی شهرستان را می دهد.

برغمدی با اشاره به همچنین سطح زیر کشت جود سبزوار ۱۶۴۰۰ هکتار اعلام کرد است ادامه داد: با توجه به آغاز برداشت جو از یک هفته ی در سطح شهرستان  پیش بینی برداشت ۷۰هزار تن از مزارع سبزوار انجام شده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با اشاره به میزان آفت و مبارزه با بیماری های محصولات کشاورزی تصرح کرد: خوشبختانه با برگزاری برنامه های آموزشی دربین بهره برداران میزان سن زدگی گندم تحویلی در سال گذشته کمتر از سه صدم درصد بوده است .

وی همچنین به خسارات وارد آمده به بخش کشاورزی در طی روزهای ابتدایی در اثر سیل ادامه داد: متاسفانه بیش از ۸۱۳هکتار از اراضی کشاورزی در سبزوار آسیب جدی وارد شده است که باعث کاهش در تولید محصولات خواهدشد

وی ادامه داد:  بیش از ۵ هکتار از تاسیسات گلخانه ای نیز در این سیلاب با آسیب جدی مواجه شده اند .

انتهای پیام/