تولید کابین امواج ضدعفونی کننده ویروس کرونا در سبزوار
تولید کابین امواج ضدعفونی کننده ویروس کرونا در سبزوار

عضو هیأت علمی گروه فیزیک دانشگاه حکیم سبزواری از تولید کابین امواج ضدعفونی کننده ویروس کرونا در این دانشگاه خبر داد.

احسان کوشکی در گفت وگو با صبح توس؛ با اعلام خبر تولید کابین امواج ضدعفونی اظهارداشت: این کابین با کاهش بار ویروسی برای پرسنل مراکز درمانی سبب جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در محل های تجمع می شود.

مسئول تیم طراحی این کابین در تشریح عملکرد این کابین اظهارداشت: همزمان با ورود فرد به کابین، چشمه های متعدد نور فرابنفش و نیز چهار چشمه فراصوت، بخش میانی بدن شخص شامل لباس ها و دست ها که بیشتر در تماس با آلودگی است را بمدت بیست ثانیه به صورت کامل پرتو دهی می کند.

عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه ایده این طراحی به سبب شیوع ویروس کرونا و استفاده از تابش های الکترومغناطیسی در خصوص ضدعفونی کردن فضا و افراد مطرح شده تصریح کرد: این رو ش ها همزمان با شیوع این ویروس در جهان متداول شده و می توان با استفاده از از تابشهای الکترومغناطیسی فرابنفش، فراصوت، مواد پرتوزا نسبت به گند زدایی از وسائل تجهیزات و افراد اقدام کرد.

کوشکی  تاکید کرد: ویژگی هایی که در طراحی این دستگاه به گونه ای است که می توان از آن برای  از بین بردن بخش اعظمی از آلودگی هایی ویروسی استفاده کرد.

 عضو هیات علمی دانشگاه حکیم با بیان اینکه از دیگر ویژگی های  دستگاه این است که  بصورت خودکار و با ورود فرد به داخل کابین راه اندازی می شودافزود:: پس از  ورود فرد به کابین، چشمه های متعدد نور فرابنفش و همچنین چهار چشمه فراصوت، بخش میانی بدن شخص شامل لباس ها و دست ها که بیشتر در تماس با آلودگی است را بمدت بیست ثانیه به صورت کامل پرتو دهی و پاکسازی می شوند.

وی براین نکته تاکید کرد که با توجه به غیر لمسی بودن کابین می توان در هنگام خروج پرسنل درمان از مراکز درمانی استفاده شده و جلوی خروج ویروس های متعدد را از این محل و انتقال به سایر نقاط را گرفت.

انتهای پیام/