مبتلایان به کروناویروس در سبزوار به ۳۰ نفر رسید/ تعطیلی تمام صنوف به جز نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها
مبتلایان به کروناویروس در سبزوار به ۳۰ نفر رسید/ تعطیلی تمام صنوف به جز نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سبزوار به ۳۰ نفر خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار؛ فاطمه نوده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار صبح امروز در جلسه ستاد کرونا در سبزوار که  در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد با تاکید بر خود قرنطینگی شهروندان اظهار داشت: اکنون طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستانهای غرب خراسان رضوی، شامل سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن، به ۳۰ نفر رسید.
احمد برادران فرماندار سبزوار نیز در این جلسه بیان کرد: بر اساس مصوبات جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان کلیه صنوف به جز نانوایی ها، فروش خواروبار و سوپرمارکت، قصابی ها، مغازه های فروش مرغ و میوه فروشی ها فعلا تا انتهای سال ۹۸ تعطیل می شوند.
گفتنی است میوه فروشی های خیابان رضوی که بازار بزرگ میوه و تره بار شهرستان بوده و مرکز تجمع افراد برای خرید است نیز شامل تعطیلی می شود.
برادران همچنین با اشاره به تامین مایحتاج ضروری شهروندان  ادامه داد: در خصوص فروشگاه های زنجیره ای توسط کمیته مشترک علوم پزشکی، اتاق اصناف و اداره صمت تصمیم گیری خواهد شد تا کمبودی برای مردم احساس نشود.

وی با بیان اینکه تعطیلی میدان دام و احشام سبک و سنگین تا اطلاع ثانوی تعطیل از دیگر مصوبات این کمیته است تشریح کرد: عرضه گوشت به قصابی ها به نحوه دیگری صورت خواهد پذیرفت .

فرماندار سبزوار همچنین در خصوص تعطیلی مساجد و نماز جماعات تصریح کرد:تعطیلی این مراکر پس از رایزنی با امام جمعه محترم به عنوان نماینده ولی فقیه تصمیم گیری خواهد شد.
انتهای پیام/