کمبود آرد در سبزوار وجود ندارد/ رفع نواقص سیستم توزیع آرد در دستور کار فرمانداری
کمبود آرد در سبزوار وجود ندارد/ رفع نواقص سیستم توزیع آرد در دستور کار فرمانداری

معاون برنامه‌ریزی فرماندار سبزوار گفت: حل مشکل توزیع آرد در سبزوار در گروه تقویت سیستم حمل‌ونقل این فرآیند است.

به گزارش بصیرسبزوار؛حسین فیض‌آبادی ظهر امروز در نشست کارگروه آرد و نان شهرستان سبزوار با اشاره به مشکل کمبود آرد در نانوایی‌های سطح شهر اظهار داشت: در حال حاضر نرسیدن آرد به محل نانوایی‌ها است که سبب ایجاد نارضایتی شده است.

وی بابیان اینکه توزیع آرد بر عهده شرکت حمل‌ونقل خلیج‌فارس در سبزوار است و این شرکت در حال حاضر این فرآیند را به‌خوبی انجام نمی‌دهد تصریح کرد: نرساندن آرد موردنیاز محل نانوایی‌ها قصوری است که از سوی شرکت خلیج‌فارس به‌عنوان متصدی حمل آرد در شهرستان رخ‌داده و باید برای رفع این مشکل سیستم حمل‌ونقل این شرکت برطرف شود.

فیض‌آبادی با تأکید بر این موضوع که به‌هیچ‌عنوان کمبود آرد و یا گندم در شهرستان وجود ندارد ابراز داشت: در حدود ۳۰هزار تن محصول گندم از مزارع و کشتزارهای شهرستان برداشت‌شده است که رشد معادل هشت هزار تن نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی سبزوار در ادامه بابیان اینکه سبزوار در خصوص خرید تضمینی محصول گندم بسیار خوب عمل کرده است افزود: افزایش ۳۰درصدی در خرید گندم تضمینی نشان از رغبت کشاورزان نسبت به مشارکت در این امر بوده است.

وی با اشاره به اینکه توزیع آرد نباید با مشکل روبرو شود چراکه این امر سبب تعطیلی ناخواسته واحدهای نانوایی شهرستان و در پی آن سرگردانی و نارضایتی همشهریان خواهد شد ادامه داد: تقویت سیستم حمل‌ونقل در شرکت خلیج‌فارس به‌صورت جدی از سوی فرمانداری پیگیر خواهد شد.

گفتنی است که چند است برخی واحدهای نانوایی در سبزوار در ایام غیر از تعطیلی مقرر خود قادر به خدمت‌رسانی به مردم نیستند و دلیل این امر را نبود آرد مطرح می‌کنند بااین‌حال معاون برنامه‌ریزی فرمانداری در سبزوار تأکید کرد هیچ کمبودی به لحاظ آرد در سبزوار وجود ندارد.