توزیع ۳ هزار ماسک رایگان توسط جمعی از اصحاب رسانه سبزوار
توزیع ۳ هزار ماسک رایگان توسط جمعی از اصحاب رسانه سبزوار

چهره شهر این روزها با حضور مهمان ناخوانده متفاوت شده است مهمان ناخوانده‌ای که هیچ‌وقت به چشم نمی‌آمد اما امروز مردم با تمام وجود لمسش کرده‌اند.

به گزارش بصیر سبزوار؛چهره شهر این روزها با حضور مهمان ناخوانده متفاوت شده است مهمان ناخوانده‌ای که هیچ‌وقت به چشم نمی‌آمد اما امروز مردم با تمام وجود لمسش کرده‌اند.

کرونا امروز به کلیدواژه اکثر گفت‌وگوها تبدیل‌شده است و هرکس سعی می‌کند به فراخور موقعیت خود اقدامی انجام دهد که گاه این اقدامات به قیمت جان هم‌وطنان انجام می‌شود؛نمونه‌اش احتکار ماسک و مسائل ضدعفونی که برخی افراد سعی کردند از این اتفاق موقعیتی برای به دست آوردن پول به بهای بازی باجان هم‌وطنانشان بسازند.

اما تمام اتفاق به همین‌جا ختم نمی‌شود و مسائل دیگری نیز هست که نباید ازنظر دور بماند از فداکاری‌های پرستاران و پزشکانی که در خط مقدم درمان بیماران با این ویروس منحوس به مبارزه پرداخته‌اند تا افرادی که هزینه‌های مراسمت خود را صرف کمک به درمان و پیشگیری از اپیدمی شدن این ویروس کمک کرده‌اند.

ازجمله دیگر این اقدامات را می‌توان به توزیع سه هزار ماسک در بین عابران و رهگذران  به همت جمعی از اصحاب رسانه شهرستان اشاره کرد، اقدامی که به‌صورت خودجوش و باهدف قطع چرخه ویروس منحوس از زندگی مردم صورت گرفت.

اصحاب رسانه که این روزها پا به‌پای دیگر زحمت کشان درراه مبارزه و اطلاع‌رسانی سر از پا نمی‌شناسند و این بار سعی کردند فرهنگ‌سازی را به رخ افرادی بکشند که سودجویی‌هایشان سبب شده است تا قیمت ماسک نجومی شده و برخی برای پیدا کردند به ده‌ها داروخانه و مغازه سرزده و خود را در معرض این ویروس منحوس قرار دهند.

آنچه مسلم است از بین بردن و خاموش کردن چرخه این ویروس راهی جز همدلی و کمک به یکدیگر ندارد و هرکس در هر شغل و مسئولیتی که قرار دارد می‌تواند سدی باشد در برابر پیشروی این بیماری تا هرچه زودتر بتوان زندگی را به‌صورت عادی از سر گرفت.

از دیگر ویژگی‌های این طرح تولید این ماسک‌ها به دست جوان تولیدکننده سبزواری است که توانسته با راه‌اندازی خط تولید ماسک‌های بهداشتی گامی مؤثر در راستای کاهش مشکلات کمبود ماسک بردارد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : ابوالفضل گلستانی