کشف بیش از ۷۵۰۰ ماسک احتکار شده در سبزوار
کشف بیش از ۷۵۰۰ ماسک احتکار شده در سبزوار

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت سبزوار از کشف هفت هزار و پانصد عدد ماسک احتکار شده در سبزوار خبر داد

به گزارش بصیر سبزوار؛ علی امیدبخش، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت سبزوار صبح امروز در کمیته تنظیم بازار این شهرستان در فرمانداری سبزوار با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ایجاد زمینه برای سود جویان این موضوع اظهار داشت: متأسفانه درگشت‌های بازرسی این اداره از دو انبار بیش از هفت هزار و پانصد عدد ماسک احتکار شده کشف و ضبط شد.

وی بابیان اینکه همیشه هستند افرادی که از کوچک‌ترین فرصتی برای سودجویی استفاده کنند تصریح کرد: متأسفانه ممکن بود این سودجویی به قیمت جان همشهریان تمام شود که گشت‌های ویژه نیروی انتظامی اداره صنعت معدن و تجارت و تعزیرات با استفاده از گزارش‌ها مردمی مانع از این کار شدند.

امیدبخش ادامه داد: همراه این تعداد ماسک مقادیر قابل‌توجهی مواد ضدعفونی‌کننده محیط نیز کشف شد که با توجه به افزایش تقاضا همشهریان می‌تواند سبب برهم خوردن نظم بازار و افزایش بی‌رویه قیمت این ملزومات شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت سبزوار بابیان اینکه بازرسی از انبارها سردخانه و مراکز نگهداری کالا همواره در دستور کار این اداره بوده و به‌صورت دوره‌ای این اقدامات انجام می‌شود افزود: با آغاز روزهای پایانی سال و آستانه شب عید این بازرسی‌ها افزایش پیداکرده تا علاوه بر کنترل قیمت‌ها بار روانی موجود در جامعه نیز کنترل شود.

وی با اشاره به این موضوع که شکایات و گزارش‌های مردمی کمک شایانی در راستا تنظیم بازار و کشف جرائم در این حوزه دارد تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون به بیش از ۳۴۰ مورد گزارش و شکایت مردمی رسیدگی شده است.

انتهای پیام/