سفرهای نمایشی مسئولان کشوری به سبزوار در آستانه انتخابات
سفرهای نمایشی مسئولان کشوری به سبزوار در آستانه انتخابات

روزهای منتهی به انتخابات همیشه روزهایی است سرنوشت‌ساز، چه برای مردم که در تکاپوی شناخت از کاندیداها هستند تا به انتخاب اصلح برسند و چه برای کاندیدها که مردم را به شناخت اصلح برسانند!

روزهای منتهی به انتخابات همیشه روزهایی است سرنوشت‌ساز چه برای مردم که در تکاپوی شناخت از کاندیداها هستند تا به انتخاب اصلح برسند و چه برای کاندیدها که مردم را به شناخت اصلح برسانند!

اما یکی از شیوه‌هایی که نمایندگان فعلی برای خود برگزیده‌اند را می‌توان به‌نوعی شوی خدمت‌رسانی نام‌گذاری کرد، هفته‌هایی که در هرروزش مسئول بلندپایه‌ای و وزیری به اصرار نمایندگان به سبزوار کشانده می‌شود تا طرحی را کلنگ زنی کند، پروژه ای را افتتاح کند و یا بازدیدی از طرح نیمه تمام انجام دهد.

اما بیشتر رقابت جایی است که نمایندگان حال حاضر به تأکید، سخن از این موضوع به میان می‌آوردند که فلان وزیر به دعوتشان پا در سبزوار گذاشته تا در کنار آن عکسی به یادگار گرفته و گزارش کاری برای خدمت‌رسانی آماده کنند.

نکته قابل‌توجه در این سفرها آنجایی است که برخلاف سفر مسئولان در شرایط عادی که از قبل و با برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده صورت می‌گیرد این سفرها بدون اطلاع قبلی و به‌صورت یک‌دفعه انجام می‌شود،  به‌طور مثال سفر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور که ساعت هشت شب بر روی خروجی کانال خبری نماینده قرار می‌گیرد تا تأییدی باشد بر این نکته که احتمالاً تا لحظات آخر نماینده با مسئول در حال چانه‌زنی بوده که در سفر به منطقه سری هم به حوزه انتخابیه زده و کلنگی را بر سر زمین کوفته و شوی تبلیغاتی را برگزار کنند.

گویا نمایندگان به‌خوبی به این موضوع پی برده‌اند که مردم حافظه کوتاه‌مدت سیاسی‌شان بهتر عمل می‌کند و هرچه خدمت دارند را گذاشته‌اند در ماه پایانی و منتهی به انتخابات انجام دهند.

سفرهای اورژانسی و بدون دستاورد مسئولان به سبزوار

سفر آقای نوبخت به منطقه محروم روداب و روستاهای آن را هم می‌توان در همین دست سفرهای استانی و شهرستانی مسئولین دسته‌بندی کرد چراکه در برنامه‌ای که به‌صورت فوری اعلام‌شده است قرار است نهصدو چهلمین طرح هادی روستایی به‌صورت نمادین افتتاح شود که البته باید پرسید عدد۹۴۰ را نماد از چه گرفته‌اند که برای افتتاح طرح‌های هادی انتخاب‌شده است.

برنامه دیگر جناب نوبخت در سفر به روداب کلنگ زنی ساخت 7هزار واحد مسکونی محرومین در این منطقه است که احتمالاً کلنگ اول را امروز بر زمین خواهند زد و شروع عملیات اجرایی 4سال آینده در ماه منتهی به انتخابات دور بعد مجلس خواهد بود .

مردم سبزوار ازاین‌دست کلنگ زنی‌ها و شروع عملیات اجرایی‌ها کم ندیده‌اند که به‌عنوان‌مثال می‌توان پروژه راه‌آهن سبزوار،نیروگاه برق و یا استادیوم ۱۵ هزارنفری  را نام برد پروژه هایی که تاکنون گره‌ای را از مشکلات مردم سبزوار باز نکرده‌اند اما آن‌طور که گویا است برای افرادی که قصد نمایش دارند فرصت‌های مناسبی را پدید آورده است.

با نگاهی گذرا به اخبار یک ماه اخیر سبزوار به‌راحتی مشاهده خواهید کرد که در طی همین یک ماه گذشته وزیر بهداشت برای افتتاح درمانگاه ،وزیر نیرو برای پروژه آب‌رسانی و حال نیز رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور برای افتتاح نمادین به سبزوار قدم گذاشته‌اند ،قدم‌هایی که هرکدام هزینه‌هایی زیادی را بر مردم متحمل می‌سازد.

فرصت سوزی مسئولان محلی در هنگام سفر وزار به منطقه

البته در حضور این دست مسئولان رده‌بالا گاهی هم می‌شود فرصتی برای مردم باشد تا حرف‌های خود را به گوش آن‌ها برسانند اما بازهم این مسئولان شهرستانی هستند که اجازه نخواهند داد افراد به این مسئولان نزدیک شوند که مثال بارز آن در مورد تکنیسین‌های دانشگاه علوم پزشکی در سبزوار است.

این افراد که در بدعهدی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در خصوص عدم جذب آن‌ها توسط علوم پزشکی سعی داشتند هنگام سفر وزیر صدای اعتراض خود را به گوش وی برسانند از این کار منع شدند تا مبادا شوی تبلیغاتی و انتخاباتی حضرات با اعتراض خراب شود.

انتهای پیام/