کارآفرین سبزواری موفق به ساخت دستگاه سونای اوزون شد
کارآفرین سبزواری موفق به ساخت دستگاه سونای اوزون شد

سونای اوزون با جنبه‌های درمانی و ورزشی اختراع شگرف در دنیای سلامت به شمار می‌رود که ساخت آن بوسیله محققان ایرانی در شرایط تحریم بومی‌سازی شده است.

موسی الرضا علوی، سازنده سونای اوزون در گفت وگو با  صبح توس گفت: اوزون تمیز کننده اعضای بدن با مقدار و معیار مناسب است که دستیابی به فناوری و بومی سازی این دستگاه جنبه های درمانی، ورزشی و سرمایه گذاری برای کشور دارد.

علوی تصریح کرد: هدف از بومی سازی فناوری دستگاه اوزون، حفظ سلامت است این دستگاه با پاکسازی کبد در کاهش استرس برای زندگی آینده ای که بر مبنای نگرانی است نقش موثری دارد.

وی در خصوص تاثیرات استفاده از اوزون در سلامت بدن تصریح کرد: در دستگاه اوزون تمام بدن افراد تا ناحیه سر و گردن در دستگاه سونا قرار می گیرد و بجای عرق کردن با بخار با اوزن عر ق می کنید  و اوزون از طریق پوست جذب مویرگها شده و به کبد می رود که با تسویه و پاکسازی مستقیم کبد سموم بدن از بین می رود.

سازنده سبزواری این دستگاه افزود: اوزن یک گالری سوز است که طی یک بازده زمانی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری مصرف می شود؛ این گالری معادل سه ساعت ورزش با دوچرخه است. با این دستگاه زمان یک ورزشکار حرفه ای صرف گالری سوزی نمی شود.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه مدل خارجی نداشته است، تصریح کرد: طراحی آن بوسیله مهندسان و کارآفرینی ایرانی بوده و نام  قرآنی ریحان برای این شرکت انتخاب شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت ریحان با اشاره تلاش ها و پژوهش های انجام شده برای ساخت این دستگاه و تست های انجام شده افزود: دستگاه سونای اوزون در مشهد بومی سازی و ثبت شده است.

کار آفرین سبزواری گفت: دستگاه های فشار و قند خون کاربرد تشخیصی دارند اما سونای اوزون دستگاهی است که مستقیم به درمان توجه و تاکید دارد.

 وی با اشاره به جنبه های درمانی، ورزشی وسرمایه گذاری این دستگاه افزود: دستگاه سونای اوزون در شکل های مختلف و برای استفاده مکانهای مشخصی طراحی شده که از  150 میلیون تا یک میلیارد و ۵۰۰  میلیون ریال قیمت دارد.

علوی گفت: باشگاهها، مراکز ورزشی و استخرها و … می توانند با خریداری این دستگاه ضمن ارتقای سلامت جسمانی و روانی ورزشکاران و شهروندان روزانه ۲۰ تا ۵۰ میلیون ریال درآمد کسب کنند.

وی افزود: بطور میانگین ماهیانه ۱۰۰ تا ۱۴۰ دستگاه سونای اوزون در شرکت تولید می شود و طراحی های جدید آن همچون قالب آدم آهنی  برای باشگاهای بدنسازی و طراحی متناسب با باشگاه های استخر آبی  و موج‌های دریا و دستگاههای چند نفره  در مراکز پر ازدحام ساخته می شود. 

 علوی اظهار داشت: همچنین  برای رفاه و آسایش بیشتر استفاده کنندگان دستگاه سونای اوزون تعبیه دوش در داخل دستگاه، نصب اوپراتور در کنار درجه اوزن و دستگاه ویس که نیاز به اپراتور نداشته باشد فراهم شده است.

 کار آفرین سبزواری افزود: علاوه بر تنوع در طراحی دستگاه سونای اوزون، از برنامه های آتی این شرکت تولید سونای مادون قرمز و سونای یخ برای نخستین  بار در منطقه خاورمیانه است که  فرآیند ثبت و بومی‌سازی آن انجام شده و در زمانی مناسب رونمایی می شود.

 علوی اظهار داشت: بومی سازی این دستگاهای درمانی در شرایط تحریم نشان از اراده و دانش دانشمندان ایرانی است و خرسندیم که با  تولید این دستگاهها توانمندی ایرانیان را به رخ  جهانیان نشان می دهیم.

کار آفرین سبزواری افزود: پیشرفت علم و ثبت اختراع دانشمندان ایرانی در بخش های مختلف نشان داد،  تحریمها نه تنها سبب شکست ما نمی شود بلکه باعث احیای غرور و تکیه بر توان و دانش داخلی شده و امروز با این دستگاه سونای اوزون و دستگاه‌های مشابه مردم جهان را مدیون خود می کنیم.

وی با اشاره به ایجاد ۴۰ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم در مرحله نخست ادامه داد: با تولید انبوه و تنوع در این دستگاهها بیش از ۵۰۰ فرصت شغلی در شرکت ریحان فراهم می شود.

کار آفرین سبزواری افزود: هدف این شرکت تحقق اقتصاد مقاومتی است تا علاوه بر رفع نیاز کشور و جلوگیری از واردات، زمینه صادرات و ارز آوری این کالاها فراهم شود.

انتهای پیام/