گاز در لوله و ما گرد جهان می گردیم
گاز در لوله و ما گرد جهان می گردیم

دهستان شامکان با جمعیتی در حدود 7 هزار نفر این روزها منتظر هستند تا گازی را که از کیلومترها به این بخش انتقال یافته است و به فاصله نیم متری از منازل آنها رسیده استفاده کنند.

دهستان شامکان با جمعیتی در حدود ۷هزار نفر این روزها منتظر هستند تا گازی را که از کیلومترها به این بخش انتقال یافته است و به فاصله نیم متری از منازل آنها رسیده استفاده کنند.

سرمای امسال زودتر از سال های گذشته خود را به سبزوار رسانده و هوا این روزها نوید زمستان سردتر از گذشته را می دهد اما این سرما بیشتر برای اهالی دهستان شامکان حس می شود وقتی که به لوله های گازی که تا کنار در خانه آنها رسیده اما هنوز اجازه استفاده از آن را نیافته اند.

دهستان شامکان در حدود ۷روستا داشته که امسال از نعمت گازلوله کشی بهره مند شده اند اما این بهره مندی به قدری است که لوله های گاز را فقط ببینند و از گرمای آن تا کنون استفاده نکرده اند.

مرتضی ظریفی دهیار روستا شامکان در گفت گو با صبح توس بیان می کند: در حدود سه ماه پیش لوله کشی گاز انجام شده و اکثر خانه ها هم مجهز به سیستم لوله کشی گاز شده اند که پس بازدید بازرسان اداره گاز به تایید بازرسان نیز رسیده است .

وی ادامه می دهد: مسئولان نصب رگلاتور و کنتور برا تکمیل شدن چرخه لوله کشی و بهره مندشدن کامل مردم از این نعمت منوط به دریافت کد رهگیری از سایت نظام مهندسی است که متاسفانه این سایت قطع و یا از دسترس خارج است و مردم تا کنون موفق نشده‌اند کد رهگیری را دریافت کنند.

ظریفی یکی دیگر از مشکلات عدم اتصال به شبکه ملی گاز را کمبود کپسول های گاز شهری که بیش از یک ماه توزیع آن با بی نظمی خاص روبرو شده است عنوان می‌کند و ادامه می دهد: مردم روستاهای مشکان از کپسول های گاز برای آبگرمکن ها و اجاق گاز استفاده می کنند که در حال حاضر بعضی از خانواده ها در نبود کپسول برای پخت و پز به روشن کردن آتش روی آورده اند.

دهیار شامکان در خصوص توزیع کپسول های گاز گفت:  تقاضای این بخش در حدود ۴۰۰تا ۵۰۰کپسول است اما در زمان توزیع حدود ۱۲۰کپسول توزیع می شود.

مجید کریمی بخشدار ششتمد در خصوص مشکلات موجود در این دهستان ها در گفت وگو با خبرنگار ما اینطور بیان می کند: مشکل کمبود گاز در حدود ۱۰  روز است که به صورت سراسری و از پالایشگاه است که عقب ماندگی سبب بی نظمی در توزیع و کمبود شده است.

وی همچنین با بیان اینکه از چند روز گذشته به مردم دهستان ها اعلام شده است که در سایت نظام مهندسی ثبت نام کنند ادامه داد: قطعی سایت ها به دلیل اتفاقات اخیر و قطعی اینترنت است .

کریمی همچنین در خصوص سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه نمی توان امکانی را فراهم کرد تا با  هماهنگی مسئولان مربوط اقدام به نصب رگلاتور و کنتور برای استفاده مردم از گاز طبیعی  کرد و پس از آن کد رهگیری اخذ شود تصریح کرد: با هماهنگی مسئولان استان در صورت برقرار نشدن اینترنت از شبکه داخلی شرکت نفت که  متصل به اینترانت است برای اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

گفتنی است این کمبود کپسول سبب شود تا برخی افراد با استفاده از فضای به وجود امده اقدام به فروش کپسول ها به قیمتی بیش از دو برابر اقدام کنند.

دهستان شامکان با جمعیتی در حدود ۷هزار نفر این روزها منتظر هستند تا گازی را که از کیلومتر ها به این بخش انتقال یافته است و به فاصله نیم متری از منازل انها رسیده استفاده کنند فاصله ای نیم متری که همت مسئولان مربوط را برای بهره مندی از این نعمت می طلبد.

انتهای پیام/