افزایش ۱۲۵ درصدی جرائم سایبری در سبزوار
افزایش ۱۲۵ درصدی جرائم سایبری در سبزوار

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار گفت: در طی سال جاری جرائم سایبری رشد 125درصدی داشته است.

به گزارش بصیر سبزوار حسین بیات مختاری صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی سبزوار به مناسبت هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه امروز جهت جرائم متفاوت شده است اظهارداشت: بر این اساس جرائم سایبری با رشد ۱۲۵ درصدی مواجهه بوده که البته کشفیات این موضوع هم به همین مقدار افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه حرکت پلیس در چند سال اخیر رو به جلو و پیشرفت بوده است تاکید کرد: اعتماد مردم یکی از مهم ترین اولویت های پلیس بوده و بر این اساس شعار امسال هفته نیروی انتظامی” پلیس هوشمند، امین مردم “انتخاب شده است.

بیات مختاری در ادامه با اشاره اینکه از ابتدای امسال تا کنون بیش از سی و چهار هزار و پانصد تماس با مرکز ۱۱۰شهرستان برقرار شده است عنوان کرد: این رقم به صورت میانگین روزانه ۱۸۵ ماموریت را برای همکاران پلیس در پی داشته است که رشد ۴۸درصدی آن نشان از اعتماد مردم به خدمت گزاران خود در نیروی انتظامی دارد.

فرمانده انتظامی سبزوار همچنین به کاهش ۵۰درصدی تصادفات فوتی در داخل شهرستان و کاهش ۵۳درصدی تصادفات برون شهری منجر به فوت اشاره کرد و افزود: این مهم با تلاش شبانه روزی همکاران راهنمایی و رانندگی و راهور به دست آمده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در کشفیات مواد مخدر رشد ۱۴۳درصدی در شهرستان ثبت شده است تاکید کرد: با حضور همه جانبه نیروهای پلیس جاده های مواصلاتی برای قاچاقچیان مواد مخدر نا امن و گذر گاهی غیر مطمئن شده است.

انتهای پیام/