ایمن سازی ۳۰کانون پرخطر بیماری سالک در سبزوار
ایمن سازی ۳۰کانون پرخطر بیماری سالک در سبزوار

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:30 کانون پرخطر بیماری سالک در سبزوار سم پاشی و ایمن سازی شد.

فاطمه نوده در گفت و گو با بصیرسبزوار ؛ با اعلام خبر سم پاشی و ایمن سازی ۳۰ کانون پرخطر بیماری سالک در سبزوار اظهارداشت: این اقدام در راستای ایمن سازی و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در مناطف هدف شهرستان که از قبل شناسایی شده اند انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان به این بیماری ۹۲ نفربوده است تصریح کرد: آمار مبتلایان به بیماری سالک در شهرستان سبزوار و مناطق تحت پوشش مرکز علوم پزشکی سبزوار ازقبیل جوین جغتای ششتمد داورزن نسبت به مدت مشابه با کاهش ۳۱درصدی روبرو شده است.

نوده در ادامه با اشاره به راههای انتقال این بیماری و روش های پیشگری تاکید کرد: این بیماری از طریق گزش پشه های خاکی به انسان انتقال پیدا می کند  و تنها راه پیشگیری مراقبت و ممانعت از گزیده شدن توسط پشه های ناقل این بیماری هاهستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوارهمچنین با بیان اینکه از دیگر راه های جلوگیری از انتقال ایمن سازی کانون های پرخطر بیماری به واسطه سم پاشی افزود: مسدود کردن راههای ورود پشه به داخل منازل توسط نصب توری ،استفاده از پماد های ضد حشره  از جمله این راه ها می باشد.

وی به درمان رایگان این بیماری در مراکز درمانی اشاره کرد و بیان داشت: مبتلایان به این بیماری با مراجعه به مراکز درمانی حوزه علوم پزشکی سبزوار می توانند از خدمات رایگان درمان این بیماری استفاده کنند.