فرسودگی لوله‌های انتقال آب مشکل اصلی تامین آب روستایی خوشاب
فرسودگی لوله‌های انتقال آب مشکل اصلی تامین آب روستایی خوشاب

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اصلی در تامین آب روستاهای خوشاب فرسودگی لوله های انتقال است.

به گزارش بصیر سبزوار رمضانعلی سبحانی فر صبح امروز در نشست شورای حفاظت آب شهرستان خوشاب با بیان اینکه کمبود آب یکی از مشکلات اصلی روستاهای شهرستان خوشاب است اظهارداشت: فرسودگی لوله های انتقال آب روستایی و هدر رفت آب در مسیر یکی از اصلی ترین مشکلات کمبود آب در روستاهای این شهرستان است .

وی درادامه به  یکی دیگر از مشکلاتی که سبب شده است روستائیان با کمبود آب مواجه شودند اشاره کرد و افزود: کوچک بودن سایز لوله های انتقال آب از دیگر عواملی است که باعث شده است مشکل کمبود آب روستاها شهرستان تشدید شود.

نماینده مردم سبزوار خوشاب جوین جغتای و داورزن  در ادامه با بیان اینکه گام اول برای رفع مشکل کم آبی روستاها شناسایی روستاهای است که از این مشکلات رنج می برند تصریح کرد:شرکت آب و فاضلاب روستایی باید اقدام به شناسایی و تهیه نقشه برای شروع عملیات اجرایی کند تا این مشکل هرچه سریعتر رفع شود.

سبحانی فر با بیان اینکه فعالیت اصلی روستائیان این خطه بر مبنای دامداری شکل گرفته است تشریح کرد: باید این مشکل هرچه سریعتر رفع شود تا آسیب های معیشتی موجود به حداقل رسیده و زندگی اقتصادی روستائیان با خطر مواجه نشود.

وی همچنین به موضوع نگه داشت روستائیان در منطقه و جلوگیری از مهاجرت آنها اشاره کرد و افزود: خطر نبود آب سبب خواهد شد تا روستائیان مهاجرت و حاشیه نشینی را بر استقرار در روستا ها ترجیح دهند.

سبحانی فر تاکید کرد: روستاها حلقه ابتدایی در چرخه تولید هستند کخه باید بر حفظ و پایداری جمعیت درانها کوشا باشیم.

انتهای پیام/