اجرای طرح کشت گلخانه‌ای در ۴۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی استان
اجرای طرح کشت گلخانه‌ای در ۴۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی استان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت : سطح زیر کشت گلخانه ای استان خراسان رضوی به ۴۰۰ هکتار رسیده است.

به گزارش بصیر سبزوار؛ سیدهاشم نقیبی صبح امروز  به مناسبت هفته دولت در مراسم افتتاح واحد گلخانه ای در سبزوار با اشاره افزایش سطح زیر گشت گلخانه ای در استان خراسان اظهار داشت: درحال حاضر سطح زیر کشت گلخانه‌ای به ۴۰۰ هکتار رسیده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۰ هکتار از زمین های استان  در حال تجهیز برای زیر کشت رفتن به صورت گلخانه ای هستند ادامه داد: واحد های نیز در کارگروه ملی به تصویب رسیده است که در پایان سال مجموع افزایش زیر کشت گلخانه ای به ۲۴۵هکتار خواهد رسید.
نقیبی در ادامه با اشاره به بحث کمبود آباد ونیاز استفاده از روش های مکانیزه و نوین در کشاورزی افزود: استفاده از کشت های گلخانه ای یکی از مثمر ثمر ترین راهکار هایی است که امروزه برای کاهش مصرف آب در این بخش استفاده میشود.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به اولویت این سازمان برای توسعه کشاورزی به صورت گلخانه ای اشاره کرد و افزود: سازمان جهاد کشاورزی تسهیلات کم بهره ای را برای توسعه این بخش در نظر گرفته است.
در ادامه مراسم منصور برغمدی مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با بیان اینکه ۱۲۰هزار متر مربع از زمین های کشاورزی به کشت گلخانه ای اختصاص یافته است تصریح کرد:این رقم در سال ۹۲ بیست هزار متر مربع بوده که رشد چشمگیری را نسبت مدت ۶سال گذشته نشان می دهد.
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین نقاط مثبت این طرح ها افزایش اشتغال پایدار در روستاها است ادامه داد: طرح های کوچک گلخانه ای در روستاها در حال اجرا است.

انتهای پیام/