ظرفیت‌های گردشگری سبزوار مغفول مانده است/ افتتاح فاز اول ورزشگاه ۱۵ هزار نفری تا پایان شهریور
ظرفیت‌های گردشگری سبزوار مغفول مانده است/ افتتاح فاز اول ورزشگاه ۱۵ هزار نفری تا پایان شهریور

فرماندار سبزوار گفت: متاسفانه از ظرفیت های حوزه گردشگری سبزوار برای توسعه شهرستان استفاده نشده است.

به گزارش بصیر سبزوار احمد برادران در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت با بیان اینکه سبزوار ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری دارد که می توان در جهت توسعه شهرستان ازآن استفاده کرد اظهارداشت: متاسفانه تا کنون از ظرفیت های گردشگری موجود در سبزوار به صورت صحیح استفاده نشده است و این پتانسیل مغفول مانده است.

وی با اشاره به اینکه سبزوار را باید از معبر به مقصد تبدیل کنیم ادامه داد: البته در این مسیر رقبای قدرتمندی مانند مشهد را داریم چرا که مسافران و زائران حریم رضوی را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب می کنند و در ابتدای سفر برای حضور در مشهد برنامه ریزی می کنند.

برادران در ادامه برخی اقدامات در حوزه گردشگری نظیر ایجاد توقفگاه ها در مسیر سبزوار شاهرود به عنوان مسیر حادثه خیز ایجاد ظرفیت ۱۵ هزار اسکان برای مسافرین اشاره کرد و افزود: برای استفاده از این ظرفیت باید به اولویت های این بخش توجه شود.

فرماندار سبزوار همچنین به تصویب طرح انتقال کمربندی سبزوار از جنوب شهر به شمال شهر خبر داد و تصریح کرد: اجرایی این طرح نقش مهمی در توقف مسافرین در شهرستان خواهد داشت.

برادران در ادامه با اشاره به صدور ۲۰ فقره جواز بهره برداری صنعتی بیان داشت: از دیگر اقدامات دولتی در سبزوار استقرار دفتر گمرک در محل شهرک صنعتی است که در حال حاضر در مرحله تجهیز ساختمان است.

وی به سرمایه گذاری ۵۸۱میلیارد تومان در حوزه کشاورزی در سبزوار اشاره کرد و افزود: در طرح توسعه گلخانه های به رقم ۱۲۰هزارمتر مربع رسیده ایم.

برادران همچنین به فعالیت در حوزه عمرانی شهرستان اشاره کرد و افزود: فاز اول ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار پس از ۱۳ سال  تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/