تالیف بیش از ۲ هزار کتاب در حوزه دفاع مقدس
تالیف بیش از ۲ هزار کتاب در حوزه دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی از تالیف و نشر بیش از ۲ هزار کتاب در حوزه دفاع مقدس توسط این مرکز خبر داد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی از تالیف و نشر بیش از ۲ هزار کتاب در حوزه دفاع مقدس توسط این مرکز خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار سردار حسینعلی یوسفعلی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز به کار دفتر این مرکز در سبزوار با بیان اینکه بیش از ۲۴ هدف و برنامه در راستای ترویج تفکر دفاع مقدس و شهدا در این مرکز تعریف شده است اظهار داشت: تا کنون این ماموریت ها به صورت استانی و متمرکز پیگیری می شد که خوشبختانه امروز در تمام شهرستان های استان نمایندگی تاسیس شده و با حضور جوانان آتش به اختیار این وظایف به صورت شهرستانی هم در حال اجرا است.

وی با اشاره به برخی از فعالیت ها و اولویت های مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: تاکنون بیش از ۲ هزار کتاب در حوزه دفاع مقدس تولید شده است و تولید آثار فاخر و تاثیر گذار ادبی و مطالب هنری در تمامی حوزه ها،تولید مستند و فیلم های کوتاه و بلند با موضوعات دفاع مقدس، حضور پرقدرت در عرصه فضای مجازی و نشر ارزش های دفاع مقدس در این حوزه و همچنین تبلیغات محیطی ویژه در ایام الله ها از جمله اولویتهای این مرکز خواهد بود.

سردار یوسفعلی زاده در ادامه با بیان اینکه ۹۸ نقطه از استان خراسان رضوی  محل تدفین پیکرهای شهدای گمنام جنگ تحمیلی است تاکید کرد: یکی از اهداف مهم این مرکز تبدیل این مراکز به قطب های فرهنگی در این یادمان ها در چشم اندازی بلند مدت است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با بیان اینکه تلاش بر این است تا از طریق استخراج DNA و مطابقت آنها شهدا با نام و نشان به خاک سپرده شوند تصریح کرد: در برخی از موارد نیز که این اتفاق ممکن نیست یکی از ماموریت های عمده مرکز بر این محور قرار میگیرد که با تشکیل هیئت امنای یادواره شهدای گمنام به تکریم و تعظیم این عزیزان بپردازد.

وی با اشاره به اینکه با تکیه بر ارزش های دفاع مقدس همانگونه که توانستیم در جنگ نظامی پیروز شویم می توانیم در جنگ اقتصادی نیز مقاومت کرده و پیروز شویم ادامه داد: با مقاومت می توانیم روی پای خود بایستیم و مشکلات اقتصادی را پشت سر بگذاریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی همچنین با اشاره به ساخت باغ موزه های دفاع مقدس بیان داشت: این کار می تواند با تصمیمات بومی و از منابع محلی در هر شهرستان انجام گیرد.

وی با اشاره به ساخت باغ موزه دفاع مقدس در مشهد ادامه داد: فاز اول این مجموعه در بهمن ماه سال جاری در سه هزار متر بنا و زمین به مساحت ۱۳ و نیم هکتار افتتاح خواهد شد.