تولید سه هزار قطعه ماهی خاوریار پرورشی در سبزوار/کسب رتبه برتر تولید ماهی قزل آلا در استان
تولید سه هزار قطعه ماهی خاوریار پرورشی در سبزوار/کسب رتبه برتر تولید ماهی قزل آلا در استان

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار از تولید سه هزا قطعه ماهی خاویار پرورشی در سبزوار خبرداد. منصور برغمدی در گفت و گو با بصیر سبزوار؛ با اشاره به تولید و پرورش بیش از سه هزار قطعه ماهی خاویاری در سبزوار اظهارداشت : خوشبختانه سبزوار توانسته با تولید این تعداد از ماهی های خاویاری پیشگام تولید خاویار […]

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار از تولید سه هزا قطعه ماهی خاویار پرورشی در سبزوار خبرداد.

منصور برغمدی در گفت و گو با بصیر سبزوار؛ با اشاره به تولید و پرورش بیش از سه هزار قطعه ماهی خاویاری در سبزوار اظهارداشت : خوشبختانه سبزوار توانسته با تولید این تعداد از ماهی های خاویاری پیشگام تولید خاویار در استان خراسان رضوی باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه مزرعه به صورت فعال در حال پرورش و تولید این نوع از ماهی هستند تاکید کرد: پروانه فعالیت ۲مزرعه دیگر صادر شده است که در آینده ای نزدیک اقدامات لازم برای شروع و پرورش را آغاز کرده و این امر به پیشگامی سبزوار در این رشته کمک خواهد کرد.

برغمدی همچنبن با بیان اینکه ماهی خاویاری از جمله مهم ترین ،پرارزش ترین و ارزآورترین محصولات کشاورزی است که می توان در کشور تولید و وارد بازار های جهانی کرد تصریح کرد: آغاز به کار مزارع پرورش ماهی های خاویاری درسبزوار از چهار سال گذشته آغاز شده است که امید است تا دو سال آینده خاویار آن به بازار های جهانی راه پیدا کند.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار به اشتغالزایی مناسب پرورش ماهی های خاویاری اشاره کرد و افزود: هر مزرعه پرورش علاوه بر مشاغل غیر مستقیم برای سه نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به تولید ماهی های قزل آلا در سبزوار ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۲۰مزرعه پرورش ماهی سرد آبی در شهرستان فعال است که به صورت دو منظوره و باکاربری های پرورش ماهی و کشاورزی این کار را انجام می دهند.

برغمدی  در ادامه به تولید سه هزار و ۵۰۰تن ماهی قزل آلا به صورت پرورشی در سبزوار خبر داد و تاکید کرد ک این رقم معادل ۳۵ درصد تولید استان بوده و  به تنهایی بیش از تولید ۱۰استان کشور است که سبب شده است رتبه برتر استان برای چندمین سال پیاپی به سبزوار اختصاص یابد..

انتهای پیام/