شرکت ۱۷۰۰دانشجو از سراسر استان در اردوهای جهادی مناطق محروم روداب سبزوار
شرکت ۱۷۰۰دانشجو از سراسر استان در اردوهای جهادی مناطق محروم روداب سبزوار

مدیر دفتر بسیج دانشجویی سبزوار از شرکت 1700 دانشجوی بسیجی در اردوهای جهادی مناطق محروم روداب سبزوار خبرداد.

داوود لطفی در گفت و گو با بصیرسبزوار؛ با اعلام خبر شرکت ۱۷۰۰نفر از دانشجویان بسیجی در اردوهای جهادی بخش های محروم و مناطق کم تر توسعه یافته بخش روداب از توابع شهرستان سبزوار اظهارداشت: این دانشجویان به صورت دوره ای در مناطق حضور یافته و به خدمت جهای جهادی می پردازند.

وی با بیان اینکه این دانشجویان از ۱۵ دانشگاه سراسر استان در اردوهای جهادی شرکت می کنند تصریح کرد: از عمده دلایل انتخاب بخش روداب محرومیت گسترده این بخش و همچنین وسعت آن است که می توان آن را یکی از بزرگترین بخش های کشور دانست که متاسفانه با محرومیت های زیادی دست و پنجه نرم می کند.

مدیر دفتر بسیج دانشجویی سبزوار درادامه با بیان اینکه قبل از شروع اردوهای جهادی در منطقه عرصه های فعالیت و محرومیت شناسایی شده تا حضور جهادگران با برنامه ریزی و هدف مشخصی دنبال شود تاکید کرد: هماهنگی با بنیاد مسکن یکی از اقداماتی بوده است که انجام شده به گونه ای که که پس از شناسایی منازل در معرض آسیب دانشجویان جهادگر به بازسازی و یا ساخت منازل معرفی شده از سمت این بنیاد می پردازند.

لطفی با اشاره به اینکه علاوه بر ساخت و ساز منازل محرومین منطقه نیاز به ارائه خدمات دیگر از جمله توسعه برنامه های فرهنگی دارد تشریح کرد: خوشبختانه گروههای جهادی در حوزه فرهنگ نیز فعال بوده و برگزاری کلاس های مشاوره برای خانواده ها در زمینه های مختلف ،آموزش های مهارت هایی که منجر به شروع مشاغل خانگی شده و همچنن کلاس های کمک درسی از دیگر برنامه های انجام شده توسط گروههای جهادی است.

مدیر دفتر بسیج دانشجویی سبزوار با بیان اینکه حضور جهادگران در مناطق محروم در گام نخست با هدف خودسازی و درک محرومیت های کشور است تصریح کرد: دانشجویان امروز مدیران و مسئولان آینده نه چندان دور کشور هستند که این حضور می تواند در تصمیم گیری های آنها نسبت به پیشفت همه جانبه کشور موثر باشد.