لزوم ایجاد ۱۲ سد و بند خاکی برای جلوگیری از آسیب  سیلاب های احتمالی
لزوم ایجاد ۱۲ سد و بند خاکی برای جلوگیری از آسیب  سیلاب های احتمالی

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از سیلاب ها و بارندگی های موسمی در بخش های حوزه انتخابیه نیازمند ایجاد 12 سد و یا بند خاکی در شهرستان سبزوار جوین خوشاب داورزن و جغتای هستیم.

رمضانعلی سبحانی فر در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه بر اساس کارشناسی ها انجام شده و نظرات مختلف در حوزه آبخیزداری اظهارداشت: باران های موسمی،رگبار ها و سیلاب های ایجاد شده سبب خساراتی در شهرستان های این حوزه انتخابیه شده است که برای جلوگیری از این آسیب ها نیازمند احداث ۱۲ سد، سیل بند و یا سد خاکی هستیم.

وی با اشاره به اینکه احداث سد ها و سیل بندها علاوه بر اینکه در فواصل مختلف سال منجر به حفظ مناطق مسکونی و کاهش آسیب های سیل های احتمالی خواهد شد تصریح کرد: ایجاد منابع آبی پایدار و رونق کشاورزی و آبادانی در منطقه از جمله دیگر اهداف احداث این سد ها خواهد بود.

نماینده مردم سبزوار جوین جغتای خوشاب و داورزن در ادامه به مهاجرت بسیاری از روستائیان به دلیل کمبود آب و کم رونق شدن کشاورزی به حاشیه  شهر ها اشاره کرد و افزود: ساخت این سد ها می تواند نقش ویژه ای در مهاجرت معکوس این افراد به روستاها داشته و روستاها را به عنوان حلقه اول تولید زنده نگاه دارد.

وی همچنین به سفر تیمی از مسئولین وزارت نیرو در راستای کارشناسی منابع آبی و مکان نمایی برای ایجاد سد ها به منطقه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این تیم که متشکل از کارشناسان و مسئولان رده بالای وزارت بودند با حضور در حوزه انتخابیه رودخانه شهرستان های روداب ششتمد جوین جغتای و خوشاب و داروزن را مورد ارزیابی و بازدید قراردادند تا در این خصوص به تصمیم نهایی برسند.

گفتنی است در بارش های سیل آسای ابتدای سال خسارات فراوانی به بخش ها و روستا های سبزوار وارد آمد که هم اکنون نیز مردم با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند.

انتهای پیام/