پذیرش ۱۷ هزار بیمار از دیگر کشور در بیمارستانهای کشور
پذیرش ۱۷ هزار بیمار از دیگر کشور در بیمارستانهای کشور

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از پذیرش ۱۷ هزار بیمار از اتباع دیگر کشور ها در بیمارستانهای کشور خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار سعید هاشم زاده ظهر امروز در سبزوار با اعلام خبر پذیرش ۱۷ هزار بیمار از اتباع دیگر کشور ها در بیمارستانهای کشور اظهارداشت: در سه ماه نخست امسال ۱۷ هزار بیمار در ۱۶۹ بیمارستان بین المللی بستری شده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه رشد قابل توجه ای داشته است.

وی با بیان اینکه بیشتر بیماران را اتباع کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس تشکیل می‌دهند تصریح کرد: در سال گذشته ۷۰ هزار نفر از دیگر کشورها در مراکز درمانی بستری شده اند که برنامه ریزی های انجام شده، برای سال جاری رشد دو برابری را نسبت به سال گذشته پیش بینی می کند.

هاشم زاده همچنین با اشاره به کسب مجوز پذیرش بیماران بین المللی توسط بیمارستان حشمتیه سبزوار عنوان کرد: بیمارستان حشمتیه با توجه به امکانات مناسبی که دارد ظرفیت بالایی برای جذب بیمار در حوزه گردشگری سلامت دارد.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به فعالیت بخش های زنان وزایمان ،آنژیو گرافی وجراحی قلب،جراحی پلاستیک و بخش درمان های ناباروری اشاره کرد وافزود: این امکانات وهمچنین موقعیت جغرافیایی سبزوار سبب شده است تا سبزوار پتانسیل مناسبی برا گردشگری سلامت داشته باشد.