تالیف کتاب «دلهره‌های آخرین خاکریز»؛ خاطرات سردار شهید محمدرضا شمس‌آبادی
تالیف کتاب «دلهره‌های آخرین خاکریز»؛ خاطرات سردار شهید محمدرضا شمس‌آبادی

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از انتشار کتاب دلهره‌های آخرین خاکریز روایتی از زندگی و خاطرات سردار شهید محمدرضا شمس‌آبادی توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار خبر داد.

اسماعیل هاشم ابادی در گفت وگو با بصیرسبزوار با اعلام خبر تالیف کتاب «دلهره‌های آخرین خاکریز» توسط محمد اصغرزاده نویسنده و پژوهشگر تاریخ شفاهی سبزوار اظهار داشت:  این کتاب به زندگی و خاطرات سردار شهید محمدرضا شمس‌آبادی از شهدای شاخص جهاد سازندگی سبزوار می‌پردازد و به زودی روانه بازار نشر خواهد شد.

وی ادامه داد:پژوهش این اثر از سال ۱۳۹۴ با بیش از ۱۲۰ ساعت مصاحبه با خانواده و همرزمان شهید درباره برهه‌های مختلف زندگی شهید شمس‌آبادی آغاز شده و با پایان‌یافتن مراحل نهایی تدوین، توسط انتشارات راه‌یار وابسته به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر می‌شود.

هاشم آبادی با اشاره به گوشه ای از زندگی این شهید بزرگوار افزود: ورود شهید محمدرضا شمس‌آبادی به جهاد سازندگی در سال ۶۲ و با فعالیت در اردوی چاه تلخ آغاز می‌شود که به خاطر عملکرد موفق، به‌عنوان مسئول اردو معرفی می‌شود.

 مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار با اشاره به  یکی از مهم‌ترین برهه‌های زندگی شهید محمدرضا شمس‌آبادی در  خرداد سال ۶۰  و انتصاب به عنوان فرمانده گردان مهندسی رزمی جوادالائمه (ع) تصریح کرد: این شهید سرانجام در ۱۰ اسفند ۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

هاشم آبادی اضافه کرد:کتاب‌های «هشت میلی‌متر از انقلاب»، «شهید آوردند» و «همیشه فرمانده» نیز از دیگر آثار منتشر شده واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار هستند.

انتهای پیام/