کمک سی و هفت میلیارد ریالی خیران به حوزه سلامت سبزوار
کمک سی و هفت میلیارد ریالی خیران به حوزه سلامت سبزوار

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت سبزوار از کمک 37 میلیارد و 811میلیون ریالی خیران به حوزه سلامت خبرداد.

به گزارش بصیر سبزوار سعید مهران پور سه شنبه شب در مراسم تقدیر از خیرین حوزه سلامت در سبزوار با بیان اینکه سال گذشته خیرین مبلغ سی و هفت میلیارد و هشتصد یازده میلیون ریال به این بخش کمک رسانده اند اظهارداشت: خوشبختانه با اقدامات تبیینی و تبلیغی و نیت خیر نیک اندیشان در این حوزه نگاه خیرین به این سمت سوق داده شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساخت همراه سرا تکمیل پروژه های نیمه کاره بهداشتی نظیر درمانگاه، خانه های بهداشت و…در اولویت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قرار دارد تاکید کرد: مبالغ جمع آوری شده تا کنون نیز در همین بخش ها هزینه شده است .

مهران پور با اشاره به ساخت دو همراه سرا در مراکز درمانی واسعی و شهید بهشتی سبزوار با ۲۴ واحد مسکونی و با هزینه ای بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال تشریح کرد: خرید تجهیزات مورد نیاز در بیمارستان و درمانگاه و همچنین بهسازی ساختمان های بهداشت از دیگر اقداماتی بوده است که با استفاده از توان خیرین احداث و ایجاد شده است.

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت سبزوار در ادامه با اشاره به قرار گرفتن سبزوار در کریدور اصلی شرق به غرب جاده های مواصلاتی کشوربیان کرد: این موقعیت جغرافیایی و حادثه خیر بودن این جاده سبب شده است تا مصدومان این حوادث در بیمارستان های سبزوار تحت مداوا قرار گرفته که همیشه نبود همراه سرا معضلی برای خانواده بیماران در پی داشته است.

مهران پور ادامه داد: با ساخت و تکمیل همراه سرای بیمارستان واسعی و شهید بهشتی علاوه بر خدمات ارائه شده به خانواده مصدومان تصادفی میتوان نگاه ویژه به حوزه جذب بیماران از نقاط مختلف برای درمان به سبزوار داشت. وی همچمنین با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های مجمع خیرین سلامت توسعه و ساخت ساختمان جدید برای مرکز انتقال خون سبزوار است تصریح کرد: در حال حاضر ساختمان موجود جوابگوی داوطلبان و مراجعه کنندگان به این مرکز نیست و باید این مهم با کمک مردم و دستگاه های دولتی انجام پذیرد