مهراله رخشانی مهر گفت: برای اتمام بیش از 7 هزار پروژه نیمه تمام آموزشی در کشور نیازمند 13هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

به گزارش بصیرسبزوار مهراله رخشانی مهر عصر سه شنبه در بازدید از طرح های آموزشی در دست احداث شهرستان سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر ۷هزار و ۶۰۴ طرح آموزش در کشور در دست اجرا و به صورت نیمه تمام است اظهارداشت: برای به سرانجام رسیدن این طرح ها و در چرخه آموزش قرار گرفتن آن نیازمند ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی به احداث دو هزار و ۴۰پروژه و حدود ۹هزار کلاس درس با اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: با نگاه ویژه سازمان برنامه و بودجه به این بخش و تخصیص ۱۱۰درصدی اعتبارات خوشبختانه بسیاری از پروژه ها از حالت سکون خارج شده و در مدار ساخت و ساز قرار گرفته است.

رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور  با بیان اینکه دو هزار و چهار صد و شانزده پروژه آموزشی و پرورشی با ظرفیت ۱۲ هزار کلاس در دست احداث است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد تصریح کرد: همچنین علاوه بر ساخت این تعداد کلاس بیش از سه هزار کلاس درس در مدارس فرسوده مرمت ، بازسازی و یا تجهیز خواهد شد.

رخشانی مهر به موضوع بخاری های نفتی در کلاس های درس هم اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در صددیم تا زیرساخت گاز را در داخل تمام مدارس ایجاد کرده و تمام بخاری های نفتی را از مدارس خارج کنیم تا دیگر شاهد حوادثی مانند گذشته نباشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سرانه فضای اموزشی در کشور حدود ۵و دو دهم است ادامه داد: حداقل یازده استان کشور زیر خط میانگین هستند که در تلاشیم تا با افزایش فضا های اموزشی این استان ها نظیر تهران البرز و سیستان و بلوچستان را هم به میانگین نزدیک کنیم.

انتهای پیام/