رئیس ستاد اجرایی بسیج کنترل فشار خون در سبزوار گفت: بیش از 148 هزار نفر تحت پوشش طرح غربالگری فشار خون در سبزوار قرار گرفته اند.

 علیرضا مسلم در گفت و گو با بصیرسبزوار؛ با بیان اینکه طرح بسیج کنترل فشار خون همزمان با سایر نقاط کشور در سبزوار به اجرا درآمده است اظهاردا داشت: تا کنون فشار خون بیش از ۱۴۸ هزار نفر در طرح غربالگری کنترل شده اند.

وی با بیان اینکه ۲۴۰هزار نفر جمعیت بالای ۳۰سال در شهرستانهای تابع دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هستند ادامه داد: حد انتظار غربالگری برای سبزوار ۵۰درصد از این جمعت است که خوشبختانه تا کنون بیش از آنچه مورد انتظار بوده است در طرح غربالگری شرکت کرده و مورد سنجش قرار گرفته اند.

مسلم در ادامه با اشاره به اینکه در حدود ۳۰۰ مرکز بهداشت و واحد سیار اقدام به اجرای طرح بسیج کنترل فشار خون هستند تاکید کرد: این توان وجود دارد که صد درصد جمعیت بالای ۳۰سال سبزوار در  این طرح مورد سنجش قرار گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه علاوه بر افراد بالای سی سال مادران باردار و بیماران کلیوی نیز مورد غربالگری قرار خواهند گرفت تاکید کرد: ارائه اطلاعات در خصوص خودمراقبتی ،آگاه سازی مردم در مورد بیماری های فشار خون و عواقب آن از جمله اهداف دیگر طرح بسیج کنترل فشار خون است.

انتهای پیام/