رئیس هلال احمر سبزوار گفت: حوالی ساعت ۲۲ دیشب با اعلام مفقودی دو کودک در روستای خسروجرد سبزوار که اسیر سیلاب شدند، نجاتگران هلال احمر بلافاصله به منطقه اعزام و موفق به نجات جان دو خردسال شدند.

به گزارش بصیر سبزوار محمد علی جباری با بیان اینکه در هنگام مراجعت تیم با گزارش حضوری مبنی بر اینکه زن و شوهری که مهمان بوده و آب آنها را برده است عملیات نجات به شکل دیگری شروع شد. این حادثه در روستای خسروجرد سبزوار در کیلومتر ۱۵ محور سبزوار به شاهرود رخ داد و خوشبختانه کودکان در صحت کامل تحویل خانواده‌هایشان شدند.

از سوی دیگر اما طبق گزارش عوامل امدادی هلال احمر سبزوار در این روستا، جریان شدید آب و سیلاب ۷ خودرو را با خود برده که یکی از آن‌ها دارای دو سرنشین خانم و آقا بوده که نجاتگران یکی از سرنشینان را به سلامت یافته‌اند.

همچنین گفتنی است بر اثر سیلاب دیشب بیش از ۵۰مورد از منازل همشهریان دچار آبگرفتی شد که با حضور به موقع نیروهای خدماتی و شهرداری از این منازل رفع آبگرفتی شد.

نقابی دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری سبزوار با با بیان این که هم اکنون مشکلی از نظر آبگرفتگی در سطح شهر سبزوار نداریم، اضافه کرد: در حال حاضر همه نیروهای سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی، مدیریت پسماند، فضای سبز و سازمان عمران و بازآفرینی و همچنین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری همچنان در حال آماده باش و مشغول مرمت و ترمیم بندهای خاکی سیل بند شمال غرب هستند.

به گفته وی، همه امکانات شهرداری از جمله ۵۰۰ نیروی خدمات شهری کلیه ماشین آلات سازمان های عمران و آتش نشانی برای جمع آوری آب های سطحی مشغول خدمات رسانی در سطح شهر بودند.