نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از احداث تصفیه خانه فاز دوم مجتمع فولاد سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیر سبزوار رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به اجرایی شدن فاز دوم مجتمع فولاد سبزوار و لزوم احداث تصفیه خانه مدرن در ان اظهارداشت: : این تصفیه خانه با حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در مرحله احداث قرار دارد و مصرف بهینه آب را به یک دهم کاهش می دهد.

وی به اینکه در حال حاض این مجتمع ساخت آهن اسفنجی را ر دستور کار دارد تاکید کرد: برای صرفه اقتصادی بیشتر کارخانه فولاد سبزوار موضوع تغییر محصول در فاز دوم به فولاد سازی پیگیری شدو با توجه به اینکه فولاد سازی آب بیشتری را مصرف می کرد، لازمه آن این بود که شیوه ای به کار گرفته شود تا از آب کمتری در منطقه استفاده شود.

سبحانی با بیان اینکه ال سی فاز دوم مجتمع فولاد سبزوار (جوین)  به میزان ۲۵۵ میلیون یورو معادل چهار هزار میلیارد تومان گشایش یافت و در هفته آینده برداشت می شود، تصریح کرد: با اجرای فاز دوم گام بزرگی برای توسعه مجتمع فولاد سبزوار برداشته خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی مجتمع فولاد سبزوار (جوین) را یکی از بهترین مجتمع های آهن اسفنجی در کشور دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با راه اندازی این کارخانه برای یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد شد و جهش عظیمی را در زمینه اشتغالزایی حوزه انتخابیه به دنبال داشته است