معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: امدادگران این جمعیت، ۲ معدنکار محبوس در معدن کرومیت در محدوده شهرستان داورزن را نجات دادند.

به گزارش بصیرسبزوار محمد علی جباری ثانیبا بیان رهایی دو معدنکار محبوس شده در معدن کرومیت توسط نیروهای امدادی اظهارداشت: بارندگی و وقوع سیلاب، منجر به انسداد راه دسترسی به معدن کروم و محبوس شدن ۲ معدنکار در آن شده بود که با تلاش نیروهای امدادی این دو معدن کار نجات یافتند

وی ادامه داد: گروه امداد و نجات جمعیت هلال احمر سبزوار با اعزام به محل و پس از حدود ۳ ساعت تلاش، موفق به نجات معدنکاران محبوس در معدن شد.

معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار اظهار داشت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر وقوع سیل و همچنین آغاز بارندگی های شدید از عصر روز گذشته، نیروهای هلال احمر سبزوار به حالت آماده باش درآمدند.

عاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار همچنین ادامه داد: در پی بارندگی و جاری شدن سیل، ۲۲ خانوار سیل زده مناطق عشایری بخش روداب این شهرستان در مکانهای امن به شکل اضطراری اسکان داده شدند.

محمد علی جباری ثانی افزود: در پی تماس دهیاری روستاهای چاه تلخ و گراب بخش روداب سبزوار مبنی بر تخریب تعدادی سازه مسکونی و نیاز به اسکان اضطراری، دو تیم امداد و نجات هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: نیروهای هلال احمر در این منطقه با توزیع جیره اضطراری ۷۲ ساعته و اسکان اضطراری، به ۲۲ خانواده آسیب دیده امداد رسانی کردند.

جباری ثانی اظهار داشت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر وقوع سیل و همچنین آغاز بارندگیهای شدید از عصر سه شنبه این هفته، نیروهای هلال احمر شهرستان سبزوار به حالت آماده باش درآمده اند.

جباری ثانی با بیان اینکه علاوه بر تجهیزات پایگاههای امداد و نجات جاده ای، ۴ دستگاه خودرو نجات نیز در شهر سبزوار آماده شده است، تصریح کرد: شهروندان در صورت نیاز به کمک، می توانند با سامانه ۱۱۲ تماس حاصل نمایند.