ضرورت تقویت همکاری و همدلی میان ایران و افغانستان/امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و یکپارچگی هستیم
ضرورت تقویت همکاری و همدلی میان ایران و افغانستان/امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و یکپارچگی هستیم

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه حکیم در سبزواری گفت: ضرورت تقویت همکاری و همدلی میان ایران و افغانستان، با توجه به اشتراکات دیرین و ماندگار دو کشور تاکید کرد.

حجت الاسلام سید جواد خاتمی در ضیافت افطاری ویژه دانشجویان اتباع  افغانستانی دانشگاه حکیم سبزوار با اشاره به وجود اشتراکات زیاد بین دو ملت اظهارداشت:  این اشتراکات مارا بر آن خواهد داشت تا با تقویت همکاری ها این اشتراکات را نمایان کنیم.

وی بر ضرورت تقویت همکاری و همدلی میان ایران و افغانستان، تاکید و افزود: با توجه به اشتراکات دیرین و ماندگار دو کشور تحکیم این مهم  تقویت‌کننده وحدت جهان اسلام است.

رئیس دفتر نهاد رهبری دانشگاه حکیم سبزواری تصریح کرد: دشمنان از اتحاد کشورهای اسلامی و وحدت دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان احساس هراس دارند و با توطئه در پی ایجاد اختلاف هستند اما بصیرت نخبگان، جوانان و مردم دو کشور دسیسه استکبار را خنثی کرده است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) درخصوص تکریم مهاجرین کشور افغانستان ادامه داد: دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی با ملت بزرگ افغانستان، حمایت خود را بیش از پیش از دانشجویان تبعه افغانستان خواهد داشت و به حضور این عزیزان در دانشگاه افتخار می کنیم.

در ادامه گلعلی رمضانی نماینده دانشجویان اتباع با تشکر از برگزاری ضیافت ویژه دانشجویان اتباع افغانستانی گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و یکپارچگی هستیم زیرا دشمنان منطقه ای و بین المللی از هیچ فریب و فتنه ای در راستای تفرقه افکنی میان امت اسلامی فروگذار نیستند.

نماینده دانشجویان اتباع دانشگاه حکیم سبزواری افزود: وحدت میان دو ملت ایران و افغانستان نشانه اعتقادات و باورمندی ناشی از آموزه های اسلامی است .

وی اظهار داشت: ما به عنوان دانشجویان مسئول و آگاه و معتقد به اعتقادات دینی و اخلاقی با درک واقع گرایانه از اوضاع و شرایط بین المللی و شناخت سیاست های فتنه انگیزانه دشمن باید به این نکته توجه داشته باشیم که وحدت و یکپارچگی میان ملت های مسلمان اولویت اصلی امت های اسلامی است.

رمضانی خاطرنشان کرد: گذشته تاریخی دو کشور ایران و افغانستان بیانگر دردهای مشترک، زبان، دین، مذهب و فرهنگ مشترک است.

گفتنی است هم اکنون حدود ۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه حکیم سبزواری در حال تحصیل هستند و این دانشگاه قصد دارد تعداد دانشجویان خارجی خود را تا پایان امسال به بیش از  دوبرابر افزایش دهد.