رئیس جمعیت هلال‌ احمر سبزوار گفت: بر اثر بارندگی و جاری شدن سیل عصر یکشنبه 10 منزل مسکونی در روستای شامکان سبزوار دچار آبگرفتگی شد.

محمدعلی جباری ثانی با اشاره به روان اب ها و سیلاب های اخیر در پی بارش های بی سابقه اظهارداشت: بلافاصله پس از وقوع آبگرفتگی در این منازل روستایی نیروهای جمعیت هلال‌احمر در قالب دو تیم امدادرسان با تجهیزات کامل به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد در پی این بارش ها برخی از خانه های روستایی دچار آبگرفتگی شدکه با تلاش نیروهای هلال احمر آب ۱۰منزل روستایی تخلیه شد.

رئیس جمعیت هلال‌ احمر سبزوار گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارندگیهای شدید و احتمال جاری شدن سیل، نیروهای هلال احمر این شهرستان از روز گذشته به حالت آماده باش درآمدند.

همچنین گفتنی است برخی از مسیر های روستایی در روز گذشته دچار آبگرفتی و راه ارتباطی ۱۱ روستای ششتمد بر اثر سیل مسدود شد.

بخشدار بخش ششتمد سبزواردر این رابطه گفت: بر اثر بارش باران شدید و وقوع سیلاب، راه ارتباطی ۱۱ روستای این بخش مسدود شده است.

مجید کریمی افزود: بارش شدید باران موجب بسته شدن راه ارتباطی ۷ روستای دهستان شامکان و ۴ روستای دهستان ربع شامات بخش ششتمد سبزوار شده است.

وی با بیان اینکه حجم زیاد آب و عبور آن از روی جاده، سبب اخلال در رفت و آمد در این مناطق روستایی شده است، اظهار داشت: هم اینک اکیپهای راهداری و نیروهای هلال احمر برای بازگشایی این راههای روستایی مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/