رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سبزوار از انجام بیش از 2هزار ماموریت اورژانسی در ایام نوروز خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،علی شریفان با اعلام برگزاری طرح سلامت نوروزی در ایام ۲۵ اسفند ماه الی۱۷ فروردین ماه اظهارداشت: بیش از ۲ هزارو ۴۱ ماموریت اورژانسی در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن انجام که در این ماموریت ها به ۲ هزارو ۳۸۱ بیمار و مصدوم خدمات درمانی پیش بیمارستانی ارائه شد .

وی با بیان اینکه از این تعداد ماموریت ۴۸۰ مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده،افزود: بیش از ۷۹۸ مصدوم سوانح ترافیکی  در این ایام توسط اورژانس۱۱۵ به مراکز درمانی  تابعه منتقل شده اند و همچنین در این مدت بالگرد اورژانس هوایی با هشت سورتی پرواز منجر به امدادرسانی به ۱۴ مصدوم و بیمار شده است.

رئیس اورژانس سبزوار با اشاره به استقرار سه پایگاه سلامت نوروزی در مسیر جاده‌ ای سبزوار – شاهرود و نیشابور،اضافه کرد: در طرح سلامت نوروزی سال جاری بیش از ۸۵۸ نفر از مسافران به پایگاه های سلامت نوروزی مراجعه و خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت نموده اند.

دکتر شریفان ادامه داد: متاسفانه در این مدت ۱۳ نفر در اثر سوانح رانندگی در محور های مواصلاتی شهرستان جان خود را از دست داده اند که این تعداد مشابه سال گذشته بوده است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با اشاره به فعال بودن ۲۴ ساعته مرکز هدایت عملیات بحران و پایش حوادث ویژه در این ایام تصریح کرد: ۲۶ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای با ۲۹ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتورآمبولانس و یک بالگرد طی این مدت به صورت ۲۴ ساعته خدمات درمانی پیش بیمارستانی را ارائه دادند.

انتهای پیام/