رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: متاسفانه افراد فرصت طلب و سود جو در بازار از افزایش قیمت این فرآوردها سوءاستفاده می کنند.

ولی اله جغتایی با اشاره به افزایش قیمت فرآورده ها دامی و پروتئینی اظهارداشت: با توجه به افزایش قیمت فراورده های پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ ،مراقب افراد فرصت طلب و سود جو در عرضه فراورده های خام دامی باشیم.

جغتایی در ادامه افزود: شهروندان فراورده های پروتئینی خود را از مراکز معتبر تهیه نمایند. ودر حین خرید کلیه خصوصیات های بهداشتی فراورده های دامی به دقت کنترل کرده چرا که افراد سود جو بعضا با تغییر تاریخ تولید و انقضا ،نوع محموله ،شماره پروانه ساخت سازمان دامپزشکی و دیگر موارد سبب می شوند تا اقلام فاقد هویت به سبد غذایی خانوار راه یابد.

ولی الله جغتایی اظهار کرد. واحد نظارت بهداشتی این شبکه فعالیت کلیه مراکز تهیه ، بسته بندی و توزیع فراورده های خام دامی را رصد می نماید. ودر حال حاضر کلیه محصولات پروتئنی تولیدی مانند گوشت قرمز دارای لیبل و مهر دامپزشکی می باشد.

محصولات پروتئینی طیور دارای بسته بندی ،تاریخ تولید و مصرف می باشد.پس بنابراین کلیه شهروندان گرامی از خرید محصولات از افراد مشکوک یا افرادی که در فضای مجازی اقدام به عرضه محصولات پروتئنی فله و فاقد هویت می نمایند جداً خودداری نمایند.ودرصورت مشاهده هرگونه تخلف آنرا به شبکه دامپزشکی با شماره تماس های ۴۴۴۴۲۰۶۷-۴۴۴۴۲۹۶۰ اطلاع دهند.