انجام 30هزار عملیات توسط تیم های اورژانس سبزوار/آمادگی کامل اورژانس برای نوروز 98

به گزارش بصیر سبزوارعلی شریفان بابیان اینکه پایگاههای جاده ای و شهری مساحت بسیاری را تحت پوشش قرار می دهد تاکید کرد: اورژانس غرب خراسان رضوی با داشتن ۲۶ پایگاه اورژانس درون و برون شهری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، در نوروز ۹۸ آماده خدمات رسانی به مسافران و زائران بارگاه رضوی است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سبزوار با بیان اینکه محور تهران – مشهد در حوزه سبزوار یکی از پرحادثه ترین محورهای کشور محسوب می شود، افزود: در سال ۹۷ تا پایان بهمن، اورژانس سبزوار حدود ۳۰ هزار ماموریت انجام داد که در این عملیات ها، ۳۳ هزار و ۱۰۰ بیمار و مصدوم به بیمارستان ها منتقل شدند.

وی ادامه داد: در این مدت، ۲۱ درصد از حجم ماموریت ها مربوط به تصادفات بود؛ به طوری که در هر روز، ۱۹ ماموریت فقط اختصاص به تصادفات درون و برون شهری داشت که این میزان در نوروز سال ۹۷ افزایش یافته و به ۲۶ مورد ماموریت تصادف رسیده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با بیان اینکه اورژانس هوایی سبزوار به عنوان نوزدهمین پایگاه هوایی اورژانس کشور از سال ۹۴ شروع بکار کرده است، اظهار داشت: این مرکز نیز در ایام نوروز آماده خدمات رسانی به مسافران و شهروندان تا شعاع ۱۵۰ کیلومتری سبزوار است.