فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبزوار در این مراسم گفت: حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان حقارت و ضعف دشمن در مقابله با انفلاب اسلامی را آشکارتر کرد.

سرهنگ پاسدار امین الله مظلوم افزود: این حادثه تروریستی با همدستی استکبار وایادی سرسپرده آنها و برخی دولت های مرتجع منطقه رخ داد و دشمن بداند که اقدام کور تروریستی آنها بی پاسخ نمی ماند.
وی با اشاره به شکست دشمن در ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم، تصریح کرد: ملت ایران با همه وجود مقابل دشمنان ایستاده است.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبزوار با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی و گرانی ها افزود: ملت ایران هدف خود را انتخاب کردند و در مدت ۴۰ سال ثابت کرد که فریب ترفند دشمن را نمی خورد

سرهنگ پاسدار امین الله مظلوم افزود: دشمن با جنگ روانی رسانه ای در پی نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب در میان نسل جوان است.
تاکتیک دشمن استفاده از القائات رسانه ای است چنانکه یک دروغ بزرگ را در فضای مجازی و حقیقی تکرار می کنند تا به ذهن شنونده القا شود آن موضوع درست است.
وی گفت: تاکتیک دیگر دشمن تعمیم یک مشکل کوچک به کل کشور است. برای نمونه یک مورد فساد را فساد سیستمی جلوه می دهند و از آن برای تحریک مردم سوءاستفاده می کنند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی را متهم می کنند که به گروههای مردمی نهضتهای اسلامی کمک می کند در حالی که ارتش وابسته در زمان شاه در کشورهای مختلف علیه ملتهای مظلوم بکار گرفته می شد. شاه پس ازعمری نوکری برای آمریکا زمان مرگش متوجه شد آن کشور قابل اعتماد نیست، حال برخی مدعی ارتباط با غرب برای رفع مشکلات کشور هستند که باید درس بگیرند.
او گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی استقلال سیاسی بطور کامل در ایران محقق شده و امروز هیچ کشوری توان دخالت در امور جمهوری اسلامی را ندارد و ایران معادلات منطقه را رقم می زند.

وی همچنین با اشاره به دروغ تکرار شده دشمن که دین بین جوانان کمرنگ شده ادامه داد: جوانان بدانند قبل انقلاب دعوت به فحشا و فساد علنی بود اما امروز مراسم پرشور اعتکاف و شهدای مدافع حرم را داریم. همچنین به برکت انقلاب اسلامی پیشرفته ترین تجهیزات نظامی حاصل شده و موشکهای نقطه زن، پهپادها و قدرت دفاعی ایران خواب راحت را از چشمان دشمنان ربوده است.