رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار ازاختصاص ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات، به رونق اقامتگاه‌های بوم‌گردی سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیر سبزوار،رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزواربا اشاره به پتانسیل های موجود در حوه گردشگری اظهارداشت: افزایش اقامتگاه‌ های بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری این شهرستان، اقتصاد مناطق روستایی آن را رونق می‌بخشد.

سید رضا حسینی بابیان اینکه اقامتگاه های بوم گردی نقش مهمی در جذب گردشگر دارد افزود: هم اکنون دو اقامتگاه بوم گردی در روستاهای طبس و زعفرانیه سبزوار فعال است و درخواست ایجاد سه اقامتگاه دیگر در بخش مرکزی نیز، در دست بررسی است.

وی ادامه داد: در سال جاری، ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای رونق اقامتگاه‌های بومگردی این شهرستان اختصاص یافته و متقاضیان به بانک عامل معرفی شده‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار با اشاره به وجود ۲۰ خانه تاریخی شناسایی شده در سبزوار، اظهار داشت: مرمت خانه‌های تاریخی و تبدیل آن‌ها به مجتمع ‌های مسکونی و اقامتی، زمینه جذب بیشتر گردشگران به سبزوار را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: عبور جاده بین‌المللی تهران – مشهد، جاده تاریخی ابریشم و کویر و وجود ۹۵۰ اثر تاریخی، شرایط ویژه‌ای را برای ایجاد اقامتگاه‌ های بوم گردی و جذب گردشگران در سبزوار فراهم کرده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار یادآور شد: بیش از ۹۵۰ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در سبزوار وجود دارد که تاکنون، ۱۶۱ اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

انتهای پیام/