نماینده مردم غرب خراسان رضوی در مجلس با بیان اینکه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: با درایت مدیران و مسئولین، می‌توانیم با مترسک یاس و ناامیدی مبارزه کنیم و همانطور که از بحران اقتصادی عبور کردیم، می‌توانیم از چالش‌های موجود گذر کنیم.

به گزارش بصیرسبزوارحسین مقصودی در جلسه شورای اداری سبزوار افزود: براساس مصوبه مجلس و اذن رهبر انقلاب، ۱ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، به اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق محروم کشور اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: همچنین مرحله دوم این تسهیلات از یک هفته گذشته به بانک‌های عامل ابلاغ شده و امیدواریم مدیران شهرستان سبزوار این تسهیلات را برای رونق اشتغال‌زایی در روستاها جذب کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: پنجشنبه ۱۳ دی، عملیات احداث ناحیه صنعتی نوده انقلاب خوشاب با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ‌زنی می‌شود و در ایام دهه فجر نیز، عملیات احداث شهرک‌های صنعتی ششتمد و روداب آغاز می‌شود.

مقصودی با اشاره به دستاوردهای دیدار اخیر با مسئولین کشوری، خاطرنشان کرد: طی دیدار و نشستی با وزیر نیرو، ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به صورت خاص برای احداث شبکه فاضلاب محلات کلاته سیفر، صالح آباد و قلعه نو شهر سبزوار اختصاص یافت.

وی یادآور شد: همچنین ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های آبرسانی به ۲۱ روستای محروم بخش روداب سبزوار اختصاص یافته است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی عنوان کرد: با پیگیری‌های متعدد، عملیات احداث ۲ سالن ورزشی در شهرهای روداب و ششتمد با ۳ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش افزوده مالیاتی آغاز شده است.

به گفته مقصودی، مشکلات آغاز عملیات احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سبزوار پس از گذشت ۱۳ سال، رفع شده و بزودی با حضور وزیر نیرو، وارد فاز اجرایی می‌شود که گامی بزرگ برای رونق اشتغالزایی، در سبزوار است.