مسئول بسیج جامعه پزشکی ناحیه مقاومت سبزوار از ارائه خدمات پزشکی رایگان به بیش از یک هزار و صدو بیست نفر در مناطق حاشیه شهر خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار، رمضانعلی اخوان با اشاره به تشکیل و اعزام گروههای بسیج پزشکی به مناطق محروم شهرستان اظهارداشت: تیم های تشیکل شده از پزشکان و پرستاران بسیجی از ابتدای سال تا کنون با اعزام به مناطق محروم و حاشیه ای شهرستان به بیش از یک هزار و ۱۲۰نفر از همشریان خدمات پزشکی ارائه کرده اند.

 

وی با بیان اینکه این افراد به صورت داوطلبانه و در قالب طرح شهید رهنمون به مناطق حاشیه اعزام می شوند تصریح کرد: از ابتدای سال ۲۲نوبت تیم پزشکی متشکل از پزشک پرستار مشاوران بهداشتی و کادر فوریت ها پزشکی به مناطق مختلف اعزام شده است.

 

اخوان در ادامه با اشاره به این که از جمله مهم ترین اهداف این طرح پیشگیری از بیماری ها است تاکید کرد: خوشبختانه حضور مشاوران بهداشتی همزمان با حضور پزشکان و پرستاران موجب ارتقا سطح دانش بهداشتی افراد شده که خود عامل موثری در کاهش شیوع و بروز بیماری ها است.

وی ادامه داد: با کاهش بروز بیماری بسیاری از هزینه های خانوار در حوزه درمانی کاهش پیدا خواهد کرد.

 

مسئول بسیج جامعه پزشکی ناحیه مقاومت سبزوار همچنین از ارائه خدمات ویزیت رایگان به تمامی همشهریان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبرداد و افزود: طی این هفته بیس از ۶۰۰نفر از همشهریان خدمات معاینه رایگان پزشکی و دندان پزشکی را دریافت کرده اند.

 

وی همچنین از توزیع بیش از بیست و پنج میلیون ریال دارو به صورت رایگان در طرح شهید رهنمون خبرداد.

 

انتهای پیام/