رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار از حرکت بیش از 11هزار زائر با پای پیاده به سمت حرم مطهر رضوی خبر داد.

حجت الاسلام سید محمد جواد سجادی نژاد در گفتگو با بصیرسبزوار با بیان اینکه هرساله و در ایام شهادت رسول اکرم(ص)،امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) خیل زائران و عاشقان اهل بیت به سوی حرم رضوی حرکت می کنند اظهارداشت: در سال جاری و همزمان با این ایام بیش از ۱۱ هزار نفر از زائرین از شهرستان های غربی خراسان با پای پیاده عازم حرم مطهر رضوی شده اند.

 

وی همچنین  با اشاره به افزایش تعداد زوار پیاده نسبت به سال گذشته افزود: سال گذشته ۹هزار و ۳۰۰ نفر از زوار در قالب کاروان های پیاده به حرم رضوی سفر کردند که این رقم برای سال جاری به ۱۱هزار و ۸۰نفر رسیده و از این تعداد ۴هزار و ۸۹۰نفر از زوار را برادارن و ما بقی را خواهران تشکیل داده اند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی در طول مسیر و اهمیت برپایی نماز جماعت تاکید کرد: برای برپایی این فریضه همراه هر کاروان یک روحانی نیز اعزام شده است تا نماز جماعت و اول وقت برگزار شود.

 

وی با اشاره به اینکه کاروان های پیاده از۱۲ آبان ماه سفر معنوی خود را آغاز کرده اندو به طور متوسط هر کاروان طی مدت ۵روز این مسیر با پای پیاده طی سفر میکند ادامه داد: پیش بینی می شود حرکت کاروان ها تا ۱۷ آبان ماه در طول جاده ها ادامه یابد و امکانات ضروری برای زائران پیاده فراهم شود.

 

گفتنی است بزرگترین موکب بین راهی برای اسکان و اطعام زوار رضوی در جایگاه نماز جمعه سبزوار برپا شده است که در شبانه روز ظرفیت اسکان بیش از ۳هزار زائر را دارد.

 

انتهای پبام/