مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار از صرفه جویی ۳۶ میلیون لیتر بنزین در شش ماهه اول سال ۹۷ در غرب خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار،علی اکبر عرب عامری با توجه به فعالیت ۲۱ باب جایگاه CNG در منطقه سبزوار گفت: در شش ماهه اول سال ۹۷، سی و شش میلیون و هشتصد و ده هزار متر مکعب گاز CNG در جایگاه های سطح منطقه به فروش رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیش از یک درصد افزایش داشته ایم.

وی با بیان اینکه مصرف گاز سی ان جی سبب صرفه جویی در مصرف بنزین نیز می شود، افزود: در این خصوص بیش از ۳۶ میلیون لیتر بنزین در منطقه صرفه جویی شده است

عرب عامری با توجه به فعالیت مستمر جایگاه های CNG اظهار داشت: نظر به برگزاری جلسات هم اندیشی، هماهنگی و تعامل مثبتی که فیمابین متصدیان مجاری عرضه و مسئولین منطقه برقرار شده، در فصل بهار و تابستان امسال توانسته ایم خدمات گازرسانی مطلوبی را در بخش CNG به مسافرین و زائرین علی بن موسی الرضا (ع) ارائه دهیم.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار اضافه کرد: در شش ماهه اول سال جاری ۱۵۴۰ نفر ساعت آموزش ویژه اپراتورهای CNG شهرستان های سبزوار، خوشاب، بردسکن، داورزن، جوین و جغتای در جهت ارتقاء سطح دانش فنی آنها برگزار شده است.

این مقام مسئول بر ترویج استفاده از سی ان جی در خودروها تاکید و تصریح کرد: در شش ماهه اول سال جاری نزدیک به دو میلیون و پانصد هزار دستگاه خودرو در جایگاه های CNG منطقه سبزوار سوختگیری شده است.

گفتنی ست؛ شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار متشکل از ۲ ناحیه مرکزی و بردسکن، از سال ۷۷ تاسیس شده و وظیفه توزیع فرآورده های نفتی در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، بردسکن و بخشی از استان خراسان شمالی را دارد.

انتهای پیام/