مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان سبزوار در نشست خبری بااصحاب رسانه گفت:وجه نقد،نذورات مردمی ازابتدای سال ۹۷تاکنون،۸۷۰میلیون ریال است،که نسبت به سال گذشته ۱۰درصد افزایش داشته است.

به گزارش بصیرسبزوار علی اکبر دلبری بااشاره به جمع آوری مبالغ این نذورات از ابتدای سال اظهارداشت:پیش بینی میشود تا پایان ماههای محرم و صفر کمک های نقدی به ۱میلیارد و دویست میلیون ریال برسد

وی ادامه داد:از ابتدای سال  مقدار۵۲گرم از نذورات مردمی به شکل مسکوکات و طلا به این ستاد تحویل داده اند.

وی بااشاره به پروژه های در دست اقدام بیان کرد:صحن حرم حضرت زینب درکربلا معلی، پروژهایی در شهرهای نجف،سامرا وکاظمین در حال احداث میباشد.

دلبری با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی اربعین تصریح کرد: ه کمیته تغذیه و اسکان ستاد استان خراسان رضوی به عهده ستاد عتبات عالیات سبزوار  است،که در این راستا۴موکب درایام اربعین برپا می شود.

وی با اشاره به موکب ها اظهار کرد:سه موکب در شهر کربلا با عنوان،علی ابن موسی الرضا۱،علی ابن موسی الرضا۲،علی ابن موسی الرضا۳وامام الحجه پذیرای زائرین به مدت ۲۲روزاست.

مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت:۳۱هزار و ششصد نفر به مدت ۱۰روز در اسکان خواهران وبرادران اقامت خواهند داشت.

دلبری با اشاره به موکب تغذیه عنوان کرد:۱میلیون و۸۱۷هزار نفر در مدت۱۰روز از موکبت تغذیه استفاده میکنند،که شامل صبحانه،ناهار،شام،میان وعده در میان زائرین توزیع میگردد.

وی با اشاره به سال گذشته خاطرنشان کرد:درسال گذشته به همت مردم ولایتمدار و‌متمدن سبزوار۱۵کامیون اعزام،که امید است درسال جاری افزایش داده است.

انتهای پیام/