فرمانده سپاه ناحیه سبزوار از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورائیان سپاه محمد رسول الله در سبزوار با هدف امید آفرینی و انسجام بخشی بسیجیان به عنوان ارکان مردمی اقتدار خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،سرهنگ پاسدار امین اله مظلوم در نشست خبری این رزمایش با اعلام برگزاری رزمایش اقتدار عاشورائیان سپاه محمد رسول الله ۲در روزهای ۱۹ و ۲۰شهوریورماه اظهارداشت: این رزمایش با هدف نمایش اقتدار و انسجام بسیجیان به عنوان ارکان قدرت مردمی نظام  برگزار خواهد شد.

 

وی با ابیان اینکه این روزها دشمن پس از ناکامی در تمامی جبهه ها به جنگ ترکیبی تمام عیار اقتصادی و روانی روی آورده است تصریح کرد: دشمن بنا دارد تا با ایجاد فضای روانی و تشدید مشکلات اقتصادی به اهداف خود برسد.

 

مظلوم در ادامه با اشاره به اینکه پیشرفت های ایران در زمینه های علوم و فنون و زیر ساخت های و مولفه های قدرت سبب عصبانیت دشمنان شده و سعی دارند تا به هرطریق ممکن جلوی این پیشرفت ها را بگیرند تاکید کرد: هدف از جنگ روانی و اقتصادی که دشمنان ایجاد کرده اند القای ناامیدی و قبولاندن این موضوع است که نظام جمهوری اسلامی کارآمدی لازم برای حل مشکلات را ندارد.

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سبزوار با اشاره به اینکه شرایط موجود حاصل  سه عامل سوء مدیریت فشارهای اقتصادی و جنگ روانی دشمن است ادامه داد: دشمنان در مطالعات و تحلیل هایشان به این نتیجه رسیده اند که مردم ایران در زمینه شایعه ها آسیب پذیر بوده و از این راه است که می توانند در این عرصه موفق شوند.

 

مظلوم در ادامه با اشاره به اینکه بسیج همواره در خدمت نظام و انقلاب بوده و در این موقعیت حساس نیز در کنار نظام و دولت خواهد بود تصریح کرد: دشمن سعی دارد تا با فشار های اقتصادی و روانی بر محاسبات داخلی ما تاثیر گذاشته و مذاکراتی را با نتایج از قبل تعیین شده بر ملت ایران تحمیل کند.

 

وی بابیان اینکه نام گذاری این رزمایش با عنوان اقتدار عاشورائیان سپاه محمد رسول الله یادآور واقعه عاشورا است که نشان می دهد ملت ایران تا آخرین قطره خون پای کشور خواهند بود ادامه داد: سپاهیان محمد رسول الله نیز یادآور اعزام نیروهای این سپاه است که نقش کلیدی در جنگ داشته و محاسبات دشمن را به کلی برهم زدند.

 

مظلوم همچنین با بیان اینکه این رزمایش در دو مرحله و روزهای ۱۹ و ۲۰شهریور ماه و برگزار خواهد شد تشریح کرد: ستون کشی ۴گردان  و تجمع آنها در شهر در روز ۱۹ و رزم شبانه و همچنین برگزاری صبحگاه ۱۰گردان بیت المقدس در روز سه شنبه از دیگر برنامه های رزمایش است.

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سبزوار با اشاره به حضور گروههای جهادی بسیج در مقاطع مختلف در مناطق محروم تاکید کرد: از دیگر برنامه های این رزمایش اعزام ۱۵ گروه جهادی به مناطق مختلف در زمان رزمایش است.

 

وی در ادامه به اعزام بسیجیان سبزوار برای شرکت در مرحله دوم رزمایش به  مشهد خبر داد و افزود: سه گردان از سبزوار به این مرحله از رزمایش اعزام خواهند شد.