امام جمعه سبزوار گفت: عدم مدیریت دولت در خصوص نقدینگی موجود در بازار باعث ایجاد نوسانات اقتصادی شده است.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره به اینکه متاسفانه نقدینگی موجود در کشور رقم بسیار بالایی است اظهارداشت: این نقدینگی مدیریت نشده در بازار به هر بخشی که برود باعث ایجاد بی نظمی شده و قیمت ها را آنگونه که مد نظر سوداگران است افزایش خواهد داد.

 

وی با بیان اینکه قدرتمندترین دولت ها در برابر این چنین نقدینگی توان مقاومت نخواهند داشت تصریح کرد: یکی از راههای اصلی برای کاهش اثرات و جمع آوری این پول های سرگردان کاهش نرخ سود بانکی و دادن مشوق هایی به بخش تولید است.

 

مقیسه با بیان اینکه اخذ مالیات از افرادی که پول های کلانی را در بانک ها و تنها به امید دریافت سود بالا سپرده کرده اند از دیگر راههای مدیریت نقدینگی موجود است ادامه داد: کاهش مالیات حوزه تولید و دادن پاداش های مالیاتی می تواند به رونق بخش تولید کمک کرده و وضع اقتصاد کشور را بهبود بخشد.

 

امام جمعه سبزوار در ادامه با تبریک هفته دولت و تقدیر از خدمات ۴۰ساله دولت ها بیان داشت: یکی از توقعات که مردم از دولت  دارند این موضوع است که مدیران پیر و خسته که توان کار جهادی ندارند را از کابینه کنار گذاشته و فرصت را در اختیار جوانان قرار دهد.

 

مقیسه ادامه داد: متاسفانه برخی مدیران مرعوب فرهنگ غرب هستند که توان خدمت رسانی به مردم را ندارند.

 

وی با تاکید بر مبارزه با فساد به صورت ریشه ای و جدی تاکید کرد و ادامه داد: نظارت بر ارگان ها و گلوگاههایی نظیر گمرکات  ،مناطق آزاد،مراکز ثبت سفارش و بنادر می توان جلوی بسیاری ازفساد ها را بگیرد.

 

مقیسه توجه به توان داخلی و ظرفیت های موجود در کشور را از دیگر راههای حل مشکلات اقتصادی دانست.

 

امام جمعه سبزوار همچنین با اشاره به در پیش بودن عید بزرگ غدیر بر تکریم و بزرگداشت این عید تاکید کرد و افزود: یک درهم انفاق در این روز هزار برابر روزهای دیگر اجر دارد.

 

مقیسه با بیان اینکه انحرافات پیش آمده از مسیر ولایت پس از غدیر باعث مشکلات امروزی جهان شده است بیان داشت: اگر نبود این اتفاقات بسیاری از مشکلات امروز بشری حل شده بود.

 

انتهای پیام/