مراسم یادوراه شهدای مدافع حرم و شهدای عملیات مرصاد جمعه شب با حضور با شکوه مردم سبزوار در مسجد جامع به گونه ای برگزار شد که صحن مسجد مملو از جمعیت بود و این امر باعث شد تا مجری برنامه چندین بار از مردم بخواهد تا کمی صمیمی تر و نزدیک به هم بنشینند تا افرادی که در خیابان ایستاده اند هم بتوانند به داخل مسجد بیایند و از فیض حضور در مراسم شهدا بهره مند شوند.

به گزارش بصیرسبزوار مراسم یادوراه شهدای مدافع حرم و شهدای عملیات مرصاد جمعه شب با حضور با شکوه مردم سبزوار در مسجد جامع به گونه ای برگزار شد که صحن مسجد مملو از جمعیت بود و این امر باعث شد تا مجری برنامه چندین بار از مردم بخواهد تا کمی صمیمی تر و نزدیک  به هم بنشینند تا افرادی که در خیابان ایستاده اند هم بتوانند به داخل مسجد بیایند و از فیض حضور در مراسم شهدا بهره مند شوند.

هرچند که مردم در استقبال از مراسم شهدا همیشه در صحنه حضور داشته اند امام این استقبال و حضور با شکوه را نمی توان نامرتبط با دعوت از مداح کشوری در این مراسم دانست .

حضور میثم مطیعی مداحی که در چند وقت اخیر با اتخاذ مواضع انقلابی خود مسئولان کشوری را به نقد کشیده و صدای مردم در برابر مسئولین شده و با انتقاد از مسئولین که در مراسم های مختلف در صف اول نشسته اند انها را به عمل گرایی و کار انقلابی دعوت کرده است سبب شد تا مردم در رسانه های مختلف و فضای مجازی به حمایت از وی اقداماتی را انجام دهند.

 

حضور بی نظیر مردم سبزوار در این مراسم را نیز می توان به نوعی دیگرحمایت از مواضع انتقادی و انقلابی میثم مطیعی دانست.

 

اما سوالی که در اکثر مواقع با حضور مهمانان کشوری در مراسم های اینچنین ذهن همشهریان را به خود مشغول می کند هزینه های دعوت از این افراد و مبالغی است که برای حضوردر برنامه به  آنها پرداخت می شود که البته در برخی از موارد رقم هایی که از گوشه و کنار بیان می شود ارقامی است که می توان با مدیریت بهتر و صحیح چندین برنامه فرهنگی در شهر برگزار کرد.

 

با این سوال که حضور این مداح در مراسم چه هزینه ای برای شهر و مسئولان برنامه در بر داشته به سراغ آنها رفتیم که متوجه شدیم میثم مطیعی علاوه بر اتخاذ مواضع انقلابی در شعر خوانی و مداحی هایش، خود این اشعار را سرلوحه کار خویش قرار داده و برای حضور در این مراسم هیچگونه مبلغی دریافت نکرده است.

حضور بی تکلف و همراه با مردم وی در مراسم دوری و پرهیز از تحمیل هرگونه تشریفات پرهزینه دربرگزاری مراسم ها باعث شده تا وی به چهره ای تبدیل شود که علاوه بر بیان حرف دل مردم خود پیشگام برای عمل کردن به آنها باشد.

 

انتهای پیام/