کاروان پیاده "در مسیر بندگی" برای زیارت بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا (ع) عصر پنجشنبه با پای پیاده از گلزار شهدای سبزوار عازم مشهد مقدس شد.

مسئول کاروان زیارتی پایگاه بسیج شهید شجیعی گفت: این کاروان برای بیست و پنجمین سال پیاپی برای زیارت بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) عازم مشهد مقدس می شود.

علیرضا قوی افزود: در این کاروان ۴۰۰ نفر از محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حضور دارند که پس از ۶ روز پیاده روی همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) وارد حرم مطهر رضوی می شوند.

وی با اشاره به حضور جوانان و اینکه میانگین سنی این کاروان زیارتی ۲۲ ساله است، تصریح کرد: در طول مسیر برنامه های فرهنگی، سخنرانی مذهبی، بیان مسائل اخلاقی، احکام و آموزه های دینی برای زائران برپا می شود.

وی اظهار داشت: تجلیل از شهدای روستاهایی که محل استراحت کاروان است و همچنین رفع محرومیت این مناطق در قالب اردوهای جهادی نیم روزه از برنامه های ویژه این کاروان زیارتی است.

مسئول کاروان زیارتی پایگاه شهید شجیعی سبزوار گفت: همچنین آئین بزرگداشت شهید مدافع حرم مهدی موحد نیا که ۱۶ سال همراه این کاروان بود و سال گذشته در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید در شهر مُلک آباد مشهد برگزار می شود.

اولین اعزام کاروان زیارتی “در مسیر بندگی” شهرستان سبزوار در سال ۱۳۷۲ به مشهد مقدس اعزام شد و از آن پس هر سال اعضای این کاروان به زیارت حضرت امام رضا (ع) مشرف می شوند.

انتهای پیام/