مدیر دفتر بسیج دانشجویی سبزوار از فعالیت گروه 130نفره جهادگران دانشجو بسیجی در سبزوار خبر داد.

محمد علی یاوری در گفت و گو با بصیر سبزوار با اشاره آغاز فعالیت های جهادی در مناطق محروم سبزوار و اجرای طرح های محرومیت زدایی در روستاها اظهارداشت: گروه ۱۳۰نفره از دانشجویان بسیجی پروژه های عمرانی و فرهنگی را در مناطق محروم سبزوار آغاز کرده اند.

 

وی با اشاره به اینکه این اقدامات شامل پروژه های عمرانی وفرهنگی می شود ادامه داد: تعمیر و مرمت مسجد روستا ساخت حمام برای افراد مستمند و همچنین برگزاری کلاس های تقویتی دروس مختلف و آموزش های هنری در راستای ایجاد مشاغل خانگی از جمله اقدامات این گروههای جهادی است.

 

یاوری درادامه به حضور پزشکان متخصص و عمومی در طول دوره اردو اشاره کرد و افزود:  برنامه ریزی های انجام شده تا پزشکان بسیجی با حضور در منطقه به ویزیت رایگان بیماران و افراد نیازمند بپردازند.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی سبزوارهمچنین با بیان اینکه این اردوها از ۱۸تیرماه سال جاری آغاز شده است و تا ۱۵شهریور ادامه خواهد داشت تاکید کرد: از جمله مزیت های این طرح حفظ ارتباط گروههای فرهنگی جهادی با افراد روستاهای هدف است تا در طول سال نیز خدمات لازم فرهنگی نظیربرگزاری کلاس های مختلف آموزشی ادامه یابد.

 

وی یکی از مزیت های مهم برگزاری این اردوها را نهادینه کردن روحیه خدمت و جهاد در نسل جوان جامعه برشمرد و تصریح کرد: این افراد و دانشجویان مسئولین فردای کشور هستند که با حضور در این مناطق و آشنا شدن با محرومیت ها جامعه از نزدیک می توانند نقش به سزایی را در محرومیت زدایی ها داشته باشند.

 

یائری ادامه داد: در این دوره از اردوهای جهادی ۱۰ پروژه عمرانی و همچنین چندین پروژه فرهنگی در دو روستای چشمه آوش و مهرنشانی و بجدن اجراخواهد شد.

 

انتهای پیام/