حادثه واژگونی اتوبوس سفر زائرین عراقی که از مشهد عازم شهرهای مرکزی ایران بودند را در سبزوار نیمه تمام گذاشت و هشت تن را به کام مرگ کشاند.

به گزارش بصیرسبزوار، اتوبوسی که حامل زائرین علی ابن موسی الرضا بود عصر دیروز مشهد را به مقصد قم و اصفهان ترک می کند که متاسفانه در حوالی کیلومتر ۳۷ محور سبزوار به سمت شاهرود دچار واژگونی شده و هفت نفر از مسافرین در دم جان خود را از دست داده و مابقی مسافرین نیز دچار صدمات ناشی از این حادثه می شوند.

 

پس از تماس با مرکز فوریت ها و اورژانس سبزوار اتوبوس اورژانس و سایر وسائل نقلیه امدادی به صحنه اعزام و مصدومان را به مرکگز درمانی شهید بهشتی در سبزوار منتقل می کنند که متاسفانه یکی دیگر از مصدومین به علت صدمات و جراحات ناشی از این حادثه جان خود را از دست میهد.

 

علی شریفان مدیر مرکز فوریت های پزشکی سبزوار  در  خصوص این حادثه و اقدامات صورت گرفته توسط عوانل امدادی سبزوار در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این اتوبوس با ۲۹ سرنشین سفر خود از مشهد را آغاز کرده بود تصریح کرد: ۸نفر از این مسافرین متسفانه جان خود را از دست داده اند و مابقی در بیمارستان بستری بوده و تحت مراقبت می باشند.

 

وی با اشاره به شرایط مراقبت و وضعیت مصدومان حادثه اظهارداشت: خوشبختانه دیگر افراد مصدوم شده در حادثه وضعیت ثابتی داشته و اوضاع وخیمی ندارند.

شریفان همچنین در خصوص وجود امکانات مورد نیاز برای مداوا مصدومان و مجروحان ادامه داد: هیچ کمبودی در بیمارستان وجود نداشته و نیاز به اعزام بیماری به دیگر مراکز نمی باشد.

 

همچنین مسئولین پلیس راه در ساعات اولیه حادثه علت این واژگونی را عدم توجه به جلو از سوی راننده عنوتن شده است.