نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی و افتتاح فولاد سبزوار با همت ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفته است.

حسین مقصودی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه رئیس جمهور در سفر خود به سبزوار  فاز اول کارخانه فولاد را افتتاح خواهد کرد اظهارداشت: این کارخانه با همت ستاد اجرایی فرمن امام و مجموعه پارسیان راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی با بیان اینکه نباید زحمات این ستاد را در راه اندازی این کارخانه نادیده گرفته و از آنها نام نبریم تصریح کرد: فولاد سبزوار پس از چند سال معطل ماندن توسط ستاد اجرایی فرمان امام و مجموعه پارسیان با سرمایه گذاری ۷۵۰مییارد تومان واردچرخه شده و درفاز اول به تولید آهن اسفنجی خواهد پرداخت که باید در راستای تکریم ازاین مجموعه ظرفیت های استفاده شده از آن در سبزوار به مردم اعلام شود.

 

مقصودی همچنین  در خصوص ادامه رایزنی ها با ستاد اجرایی فرمان امام و استفاده از دیگر ظرفیت های آن برای رشد و اعتلای شهرستان تصریح کرد: کلنگ زنی فاز دوم این کارخانه که فردا توسط رئیس جمهور انجام خواهد شد نیز با سرمایه گذاری ۲هزار میلیاردی همین ستاد وارد فاز عملیاتی می شود.

 

نماینده مردم سبزوار در ادامه با اشاره به اینکه از برنامه هایی که با سفر رئیس جمهور به سبزوار پیگیر آن خواهیم یود انجام فاز نهایی راه آهن سبزوار و کلنگ زنی نیروگاه در سبزوا رخواهد بود عنوان کرد: در صورت راه اندازی نیروگاه ۱۰۰۰نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته نتیجه همدلی نمایندگان و مسئولان شهر بوده است تاکید کرد: افتتاح برخی از پروژه های بهداشتی و درمانی نیز در دستور کار وزرا در سفر به سبزوار خواهد بود.

 

انتهای پیام/