نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالای داخلی نقطه عطف تحقق اقتصاد مقاومتی است.

حسین مقصودی در گفت وگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه نامی که رهبر انقلاب برای سال ۹۷ برگزیدند در تاکید بر اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: حمایت از کالای داخلی نقطه عطف تحقق شعار اقتصاد مقاومتی بوده وحمایت از تولید داخلی را در برمیگیرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از مدیران داخلی اعتقادی به حل مشکلات از طریق اقتصاد مقاومتی و توان داخلی نداشته اند تصریح کرد: نباید برای حل مشکلاتمان به غرب تکیه کرده و اعتماد کنیم چرا که راه حل مشکلات ما در داخل کشور است.
مقصودی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی سعی می کنند این باور غلط را که اجناس ایرانی فاقد کیفیت است را در کشور ترویج کنند عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از تولیدات در حوزه های مختلف به دیگر کشورها صادر می شوند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سودجویی برخی دلالان در واردات کالاهای خارجی سبب می شود تا این افراد راه را برای حمایت از کالای داخلی سخت کنند تاکید کرد: این افراد با استفاده از ثبت شرکت در کشورهای دیگر اقدام به واردات کالا وفروش با سودهای بسیار زیاد در کشور می کنند.

وی به وارادات برخی تجهیزات در حوزه وزارت نیرو در دولت یازدهم با وجود تولید داخل همان تجهیزات در سبزوار اشاره کرد وافزود: متاسفانه این مافیا با ورود تجهیزات سودکلانی را به جیب میزدند.

مقصودی ادامه داد: پس از تعطیلات با ارائه طرحی دو فوریتی در خصوص مجازات وتنبیه افرادی که مانع از حمایت کالای داخلی می شوند کار را در مجلس آغاز خواهیم کرد.

نماینده مردم سبزوار با تاکید بر حمایت از کالای داخلی عنوان کرد : عزل مجازات نقدی و زندان های بلند مدت باید در انتظار مدیرانی باشد که در سر راه حمایت از کالای داخلی مانع میتراشند.
انتهای پیام/