رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار از مرمت و بازسازی مسجد تاریخ جامع در آستانه ورود گردشگران به شهر خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوارحسین نیساری در جمع خبرنگاران با اعلام خبر مرمت و بازسازی مسجد جامع سبزوار اظهارداشت: این پروژه با اعتبار یک میلیارد و چهارصد ‌و سی میلیون ریال از محل موقوفات انجام شده است.

 

نیساری در ادامه با بیان اینکه  این پروژه در راستای اجرای نیات واقفین و ضرورت مرمت مسجد جامع شهرستان سبزواراجرایی شدهاست تاکید کرد: محل موقوفات مسجد با همت و همکاری هیات امنای این مکان مقدس و مساعدت و همراهی امام جمعه با صرف هزینه ای بالغ یک میلیارد و چهارصد و سی میلیون ریال مرمت و بازسازی شد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار همچنین از اجرای طرح آرامش بهاری در ۱۴ بقعه متبرکه شهرستان های سبزوار خوشاب و داورزن خبرداد و تصریح کرد: در این ایام بقاع به عنوان مراکز اقامتی و فرهنگی میبان مسافران نوروزی هستند.

 

وی با بیان اینکه حضور مردم در بقاع متبرکه به عنوان یک مرکز رفاهی تاثیر مثبتی در نزدیک شدن معنوی به ارزش ها دارد ادامه داد: هدف از اجرای طرح آرامش بهاری تقویت باورهای دینی، ترویج و تبلیغ سنتهای اسلامی و خدمت رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است.

 

نیساری با اشاره به اجرای برنامه های جنبی در طرح آرامش بهاری امامزادگان عنوان کرد:نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، برپایی حلقه معرفت، پاسخگویی به مسائل شرعی خیمه های معرفت، غرفه های فرهنگی و کودک در بقاع متبرکه برپا می شود.

رئی اداره اوقاف ادامه داد: طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه امامزاده شعیب(ع)، ‏‏امامزاده حسن(ع)کوشک، معصوم زادگان(علیهم السلام) خسروجرد، ابراهیم(ع) نوده انقلاب، ابوالقاسم(ع) بینق، حسن(ع) نزل آباد، حسین(ع) آزاد منجیر،ابورفاعه(ع)، یحیی بن زید ششتمد، حیدر(ع) طالبی، جعفر بن موسی(ع) چاهه و پروند اجرا می شود.

 

انتهای پیام/